💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоДеньги
30 августа 2024, 15:22
2024-08-30
Малі провайдери інтернету повідомляють про пропозиції продажу від інвесткомпанії Capital Times. Вони підозрюють, що вона діє від імені «Київстар»
Офіційно невідомо, чиї інтереси представляє інвестиційна компанія Capital Times, але учасники телеком-ринку України припускають, що йдеться про «Київстар». Навіщо ці поглинання компанії.
Олександр Савчук, голова Інтернет асоціації України (ІнАУ), членами якої є понад 220 дрібних і середніх провайдерів, говорить, що на ринку більше компаній, які вже отримали пропозицію від Capital Times, ніж ті, які її не отримали. Про це йдеться у великому матеріалі «Forbes Україна».
Видання повідомляє, що йому відомо про щонайменше шість таких компаній. Зокрема у травні пропозицію про покупку отримав провайдер Undernet, який працює в Ірпені та Бучі на Київщині, розповіла СЕО Undernet Олександра Кролякова.
Голова ІнАУ Савчук і двоє провайдерів впевнені, що Capital Times працює з найбільшим мобільним оператором і провайдером фіксованого зв’язку «Київстаром». Однак вони не навели доказів своїм твердженням.
«Ми дізналися про можливого покупця в межах внутрішнього розслідування і зʼясували, що це «Київстар», — каже СЕО Undernet Кролякова, не розголошуючи джерело інформації. Вона та представники ще двох провайдерів, які вказали на найбільшого оператора як потенційного покупця, говорять, що наразі не розглядають пропозицій про продаж.
У Capital Times відмовилися коментувати Forbes це питання, пославшись на жорсткий NDA. У «Київстарі» не підтверджують, але і не спростовують співпрацю з інвесткомпанією.
На думку Олександра Савчука Capital Times шукає провайдерів, що мають від 30 000 абонентів. Керівний партнер консалтингової компанії E&C, що консультує телеком-ринок, Анатолій Фроленков вважає, що йдеться про більші компанії. «Великим гравцям цікаві провайдери з 50 000–100 000 абонентів, щоб ефект від затрачених ресурсів на інтеграцію себе окупив», — пояснює він.
Однією з причин зацікавленості «Київстар» в угодах зі злиттям і поглинанням називають скорочення кількості абонентів фіксованого зв’язку. Це може бути пов’язано з інтернет-технологіями, які використовує компанія.
«Вони втрачають абонентів через блекаути. Це єдиний великий провайдер, який працює повністю на технології FTTB», — вважає анонімний менеджер однієї з телеком-компаній. Для цієї технології необхідно встановлювати акумулятор в під'їзді, щоб забезпечити абонентів інтернетом під час відключень.
У липні «Київстар» підтверджував, що дійсно працює з FTTB, але вже «фокусується на розгортанні нових сегментів виключно за технологією GPON» і проводить точкову модернізацію сервісів.
Нагадаємо, що 31-го липня зазвичай тиха галузь телекому «вибухнула» після колонки в ЗМІ голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
dev.ua зв’язався з Олександром Арутюняном, членом правління Інтернет асоціації України (ІнАУ), яка представляє інтереси малих/середніх провайдерів, і поговорив про «батл» із великими гравцями ринку, контраргументи щодо ідей Данила Гетманцева та які сценарії варто очікувати в цій історії.