«Для роботи на ЗСУ та гемблінг – це зараз звичайна історія». Розробниця здивувалася вимозі у вакансії проходити поліграф, які думки айтівців із цього приводу
Чи викликає довіру такий підхід роботодавця?
Чи викликає довіру такий підхід роботодавця?
Middle Full Stack Developer/React Developer/Java Developer/Kotlin Developer Анастасія Протуренко написала в LinkedIn пост, у якому здивувалася на пропозицію в одній із вакансій пройти поліграф.
«Підкажіть, як на таке реагувати? Це „ок“ в наш час чи все ж? Бо я сиджу трішки в шоку», — пише дівчина, додаючи опис вакансії:
У коментарях айтівці почали ділитися порадами та власним досвідом. Ось що пишуть:
— «Це нормально, якщо подаєте резюме на посади, пов’язані з банкінгом або роботою з військовими. Також часто може зустрітися на роботі з даними людей на кшталт „Дії“. Або ж навіть можна зустріти поліграфи на посади з топменеджменту. Чи варто до цього ставитися з насторогою? Це вже вирішувати індивідуально кожному з нас».
— «Ну таке собі, поліграф — взагалі штука, яка не викликає довіри, тільки може заспокоїти роботодавця. Сам проходив один раз, хоч і пройшов, але мені не сподобалося взагалі й після був певний осад».
— «Я проходила поліграф, і взагалі особистих питань 0! Бо мета поліграфа — підтвердили вашу чесність і все».
— «Це антинауково, потім вам, можливо, потрібно буде пройти таролога та нумеролога. На жаль, це таргани в голові керівництва, і ви з тим нічого не можете зробити. Якщо прям внутрішній спротив, то, звісно, ні».
— «Залежить від вакансії, якщо касиром у банк чи на держслужбу — то ок. А якщо це звичайна офісна робота — то це ще той ред флег».
— «Для роботи на ЗСУ та гемблінгу зараз звичайна історія. Але треба мати міцні нерви, щоб це витримати».
— «Це ок. Двічі проходив — успішно».
— «А якщо живеш у селі й поліграфа там немає?».
На питання до Анастасії в коментарях, чи це вакансія щодо розробки дронів, дівчина відповіла, що це звичайна компанія.
«Я за повну довіру в будь-чому. Тому для людини, якій довіра майже на першому місці, поліграф лякає, бо питання настає „а що буде далі?“, „як я буду себе після цього почувати?“, „чи довіряти цій фірмі?“. Я з таким ніколи не стикалася, тому для мене це дивно. І зразу кажу, це не суперзасекречена фірма, банкінг чи пов‘язане з державою», — пише Анастасія,