Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоCтартап
24 июня 2024, 16:56
2024-06-24
«Не має жодного стосунку до росії». Український фонд Flyer One Ventures прокоментував інвестицію в стартап Field Materials зі співзасновником-росіянином
Flyer One Ventures інвестував у стартап Field Materials, який оцифровує процес закупівлі матеріалів для будівельних компаній. Його заснували Віктор Гейн та Ельдар Садіков, який народився у росії, і з 2001 року живе у США. Що про це говорять в F1V.
Flyer One Ventures інвестував у стартап Field Materials, який оцифровує процес закупівлі матеріалів для будівельних компаній. Його заснували Віктор Гейн та Ельдар Садіков, який народився у росії, і з 2001 року живе у США. Що про це говорять в F1V.
За словами партнерки фонду Олени Мажуги, Flyer One Ventures інвестували у Field Materials двічі. «Стартап Field Materials, який оцифровує закупівлі матеріалів для будівельних компаній, залучив $8,15 млн посівного фінансування у червні 2024 року. Серед інвесторів — Flyer One Ventures, DivcoWest Ventures, Navitas Capital, Zelda Ventures, Blumberg Capital, s16vc: Portfolio News & Jobs та Zacua Ventures», — йдеться в її дописі.
Як повідомляє AIN, до 2017 року й раніше Ельдар Садіков все ще публікував дописи в X (Twitter) російською. Там він анонсував свій виступ на конференції Фонду розвитку інтернет-ініціатив у москві. Це російський фонд венчурних інвестицій, заснований Агентством стратегічних ініціатив за пропозицією володимира путіна.
«російський Forbes — не показник». Що в F1V говорять про російського співзасновника Field Materials
«Field Materials — американський стартап і не має жодного стосунку до росії. Уся команда стартапу — міжнародна, а Ельдар Садіков уже понад 23 роки живе і працює в США. Другий співзасновник — американець Віктор Гейн», — повідомили в фонді у коментарі AIN.
Там зазначили, що не можна вважати Field Materials стартапом з «російським походженням».
«російський Forbes, [який писав про це], і його матеріали — не показник. Російські журналісти мають звичку „присвоювати“ досягнення видатних і успішних людей, навіть якщо вони вже десятиріччями не живуть у рф», — заявили Flyer One Ventures.
У фонді говорять, що крім «єдиного івенту у 2017 році», не бачили постійної присутності Ельдара Садікова в російській технологічній екосистемі, і «його точно не можна вважати її активним гравцем.»
Стверджується, що росіянин має паспорт США, і з 2001 року вчиться, працює та веде там бізнес.
«Свій попередній стартап Jetlore він продав публічній американській компанії PayPal. Угода була вже після анексії Криму і, якби були хоч якісь звʼязки з рф, вона б не пройшла. Під час due diligence ми перевіряємо документи засновників; дивимось, де фаундери здобували освіту з найперших курсів. Все навчання та карʼєрний шлях Садікова з 2001 року був у Штатах. Для нас це „зелений прапор“», — підкреслюють в фонді.
Flyer One Ventures говорять, що обов’язково проводять перевірку на те, чи має стартап співробітників, чи наймає людей у рф, чи є податкова привʼязка до країни, локальний піар, маркетинг тощо. У фонді переконані, що Field Materials таких зв’язків немає.
Нагадаємо, що партнер і співзасновник венчурного фонду Flyer One Ventures, запущеного у 2018-му продуктовою IT-компанією Genesis, 26-річний Олексій Єрмоленко цього року потрапив у список Forbes «30 до 30». Він пройшов шлях від простого менеджера до керівника та співвласника фонду майже за чотири роки.
Раніше Олексій розповів dev.ua, що йому знадобилося, щоб дорости до керівника, а також поділився корисними порадами, як українським розробникам ефективніше залучати кошти, в якому напрямку розвиватися і за яких умов.
«Більшість проєктів в напрямі military tech — це хардвер. Ми, на жаль, поки це не вміємо». Фонд Flyer One Ventures від Genesis не інвестує в ігри, крипту, AI та військові розробки. У що вкладають кошти інвестори — зізнання Олексія Єрмоленка
Устройство от украинских стартаперов может побороть комаров навсегда. Что такое Mosqitter и как он работает
Как заметил недавно один военный, который пожелал остаться неизвестным, орки, может, и не попадут, а комары точно съедят. И от них страдают сейчас многие украинцы.
Избавиться от комаров навсегда эффективно и экологически поможет гаджет Mosqitter. Этот стартап основали две украинки Анастасия Романова и Ольга Дьячук.
Мы решили напомнить, что может Mosqitter, о принципах его работы и особенностях на злобу дня.
(текст от 21 октября 2021 года)
Кнопка здоровья. Украинцы разработали систему, спасающую пациентов стационара от смерти. Они — победители IT Arena Lviv 2022
Медицинский психолог, переехавший в Украину из Москвы в 2014 году, Иван Осадчий придумал систему, помогающую медсестре и пациенту не потерять друг друга в стационаре. Его стартап knopka уже работает в нескольких больницах уже более трех лет не только в Украине, но и в Польше.
Повторяем историю стартапа-победителя IT Arena Lviv 2022. Текст от 28 сентября 2022 года.