Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоДеньги
30 июля 2024, 16:53
2024-07-30
Данило Гетманцев заявив, що законопроєкт про підвищення податків потребує допрацювання, але підняття не уникнути
Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев заявив, що розроблений урядом законопроєкт про підвищення податків не є оптимальним і попереду «складна і відверта дискусія» про внесення змін до бюджету 2024.
Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев заявив, що розроблений урядом законопроєкт про підвищення податків не є оптимальним і попереду «складна і відверта дискусія» про внесення змін до бюджету 2024.
«За оцінками бюджетного комітету, ситуація із поточним утриманням війська, в т. ч. виплатою грошового забезпечення військовим, може загостритись уже наприкінці вересня», — написав Гетманцев у своєму Telegram.
Він уточнив, що наразі є перевиконання в оподаткуванні, яке складає близько 90–100 млрд грн, але його не достатнє для покриття «усього розриву» у фінансуванні сектору безпеки й оборони, яке оцінюється в 500 млрд грн. Тому голова фінансового комітету прогнозує в найближчі тижні складну і відверту дискусію про внесення змін до бюджету 2024.
Раніше очільник Мінфіну Сергій Марченка сказав, що уряд готовий до дискусії в парламенті щодо можливих форматів підвищення податків. Міністр закликав її не затягувати, бо «ситуація критична» не лише на 2024 рік, а й на наступний.
«Розроблений Урядом законопроєкт не є оптимальним із погляду фіскального навантаження, адміністрування, відповідності acquis ЄС і можливих дисбалансів для економіки. Він потребує суттєвого доопрацювання. Утім, підняття окремих податків для покриття дефіциту у фінансуванні військових видатків, на жаль, не уникнути», — підкреслив Данило Гетманцев.
За його словами, парламенту потрібно зараз знайти «широкий суспільний компроміс» у питанні щодо оптимального набору податкових ініціатив, фінансування бюджету коштом внутрішніх позик і додаткового скорочення видатків бюджету.
Нагадаємо, що Мінфін уже до вересня планує підвищити податки українцям, щоб знайти більше коштів для фінансування оборонних сил України. Але представники бізнесу запевняють, що весь тягар ляже на доброчесних платників податків, і в такий спосіб розв’язати проблему не вийде. Зокрема представники IT-галузі непокояться, що це призведе до «тінізації» економіки й порушення гарантій податковому простору «Дія.City».
Какие визы за границей могут оформить цифровые кочевники: большой гайд по Digital Nomad в 30+ странах мира
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw Костянтин Буяло написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та працівників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Какие налоги платят за границей айтишники из Украины, меняя налоговое резидентство. Примеры Польши, Швеции, Литвы и Хорватии
По истечении 6 месяцев безвизового пребывания в Европе релоцированные IT-специалисты, в основном не оформлявшие вид на жительство в другой стране, или даже с ней должны изменить налоговое резидентство и платить налоги в стране пребывания (только Польша сделала исключение для Украины по желанию). Конечно, компании, имеющие офисы за границей, оформляют работников в свои подразделения за рубежом. А другие? Мы спросили об этом айтишников. Несколько IT-специалистов рассказали, какие налоги платят в разных странах.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале