🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікCтартап
16 июля 2024, 08:00
2024-07-16
«Ми будуємо повноцінну довершену піраміду». Аспіранти КПІ розробляють ШІ-інструмент, який може стати «віртуальним радником» бізнесу
КПІ-шники розробляють AI-платформу AIDeX з системою, яка зможе надавати поради та приймати рішення для бізнесу в автономному режимі. Стартапери розповіли dev.ua, що вже зроблено за пів року і коли підприємства зможуть скористатись «віртуальним радником».
КПІ-шники розробляють AI-платформу AIDeX з системою, яка зможе надавати поради та приймати рішення для бізнесу в автономному режимі. Стартапери розповіли dev.ua, що вже зроблено за пів року і коли підприємства зможуть скористатись «віртуальним радником».
Один + один = стартап
Ігор та Анатолій — два аспіранти КПІ, які навчаються на кафедрі інформаційної безпеки. Ігор вчився в Одесі, має досвід програмування понад 5 років та вів власний бізнес з розробки і продажу програмного забезпечення. Анатолій — з Ужгорода, в його бекграунді понад 7 років досвіду кібербезпеки у різних компаніях.
Анатолій та Ігор, кофаундери AIDeX (Фото з особистого архіву стартаперів)
Після того, як юнаки познайомились на кафедрі, в них виникла ідея заснувати стартап. На початку цього року, швидко організувавши старт, вони зібрали команду й одразу вийшли в сталий темп розробки.
Їх звели перспективні дослідження у сфері AI, які кожен з них вів у цій сфері, та великий досвід розробки програмного забезпечення.
«Ми вирішили, що прийшов час застосувати свої навички для розвитку власного бізнесу, і вирішили заснувати стартап», — повідомив Анатолій.
Ігор, кофаундер AIDeX (Фото з особистого архіву)
Першим проєктом стала платформа яка пропонує розробку у сфері AI та рішення з вже відпрацьованих технологій. Стартапери назвали її VeraNet. Вони обрали інкрементальну стратегію розвитку продукту, поступово пропонуючи бізнесам та клієнтам все ширший і ширший спектр рішень. Покращуючи кожен з гілок AI продуктів, проєкт еволюціонував і врешті-решт отримав назву AIDeX. Саме до його довершеної версії і прагнуть прийти стартапери.
Майже самостійний AI
AIDeX — це платформа для повністю автономного прийняття рішень на основі «віртуальних експертів», які створюються індивідуально під кожен запит користувача за допомогою великих мовних моделей (LLM).
Ігор, кофаундер AIDeX (Фото з особистого архіву)
Це принципово відрізняється від уже існуючих business intelligence рішень, де AI виконує просту аналітичну функцію, і не приймає рішень самостійно.
«Ми також надаємо послуги локального встановлення LLM на інфраструктуру клієнтів і пропонуємо послуги AI консалтингу», — повідомляють кофаундери.
Що зараз
Першою ланкою, яку втілили у своєму проєкті стартапери, став повністю захищений та приватний AI, необхідний для підприємств, де безпека даних є важливим аспектом ринкової діяльності. Наступною, і це те, що зараз активно тестується — технології глибокої інтеграції AI в бізнес інфраструктуру, яка буде надавати можливість інтегрувати всю інформацію, документацію та бази даних в AI, та взаємодіяти в зрозумілому та простому форматі через чат інтерфейс.
«Базуючись на фундаменті кожної зі стадій, ми будуємо повноцінну довершену піраміду, де вершиною стане повноцінна система прийняття рішень, яку буде надавати AIDeX», — зазначає Анатолій.
Анатолій, кофаундер AIDeX (Фото з особистого архіву)
Систему, розроблену стартаперами, вони планують зробити повністю захищеною. Особливу увагу вони звертають на приватність, яка є критичною для забезпечення комплаєнсу бізнесів, особливо для ринку Європи. Разом з платформою, принципи безпеки будуть глибоко інтегрована в діючий бізнес чи її відділ, а система AIDeX, своєю чергою, буде надавати релевантні, дійсні та застосовні рішення, розуміючи всю специфіку вже налаштованих клієнтських процесів.
Наразі проєкт перебуває на стадії альфа-тестування платформи з кількома компаніями. Стартапери вже розробили основні функції AIDeX, включаючи модулі NLP та рекомендаційні алгоритми, і тепер активно працюють над удосконаленням користувацького інтерфейсу та інтеграцією з різними джерелами даних.
На цей час стартап вже співпрацює з кількома компаніями в Україні, які тестують платформу в реальних бізнес-сценаріях. Ці компанії представляють різні галузі, такі як роздрібна торгівля, виробництво та логістика.
Пʼятеро за одного
Команда стартапу складається з 5 ключових фахівців: Ігор та Анатолій — співзасновники, Олександр — досвідчений розробник back-end з 4-річним досвідом роботи, Іван — талановитий розробник front-end з 5-річним досвідом, та Михайло — фахівець з машинного навчання.
Стартапери AIDeX (Фото з особистого архіву)
Як повідомили кофаундери, наразі AIDeX не шукає нових співробітників, але в близькій перспективі планує наймати менеджерів з продажів і спеціаліста з маркетингу.
Що по грошах
Аспіранти вже інвестували у розвиток стартапу за їхніми словами декілька тисяч доларів власних коштів, а також залучили близько $35 000 з корпоративних програм підтримки стартапів від Microsoft, Amazon, MongoDB та NVIDIA. Нещодавно отримали грант у розмірі 25 000 євро від Seeds of Bravery і 30 000 євро інвестицій від Європейського державного венчурного фонду EIT Digital. Отже, загалом у проєкт вже вкладено у еквіваленті майже 90 000 євро.
Анатолій та Ігор, кофаундери AIDeX (Фото з особистого архіву стартаперів)
Щодо монетизації, як розповідають стартапери, у AIDeX є декілька опцій:
pay-as-you-go (приблизно 20 центів за 1000 токенів генерації тексту програмою),
місячна підписка з лімітами на користування (як у ChatGPT),
встановлення платформи на інфраструктуру клієнта за договірну плату.
«На цей час фінансове становище стабільне, залучені інвестиції дозволяють нам розробляти платформу без проблем до кінця року», — розповідає Анатолій.
І, за словами Ігоря, вони очікують вийти на серйозні продажі до осені, тому поки що не шукають додаткових інвестицій і не залучали їх на Demo Day майже місяць тому.
Про плани
Серед найближчих планів стартаперів — завершити розробку платформи до осені та почати отримувати стабільний прибуток від клієнтів у ЄС та Україні до кінця року.
Після цього, ймовірно, як повідомляють кофаундери, вони проведуть ще один раунд інвестицій на суму понад $1 млн для масштабування на ринок США.
«Раніше ми говорили про те, що людина наш конкурент, але не зараз». Українці розвивають ШІ-Saas-стартап, який залучив у клієнти lifecell, «Нову пошту», банки та ритейлерів. Ось, як він працює
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
Устройство от украинских стартаперов может побороть комаров навсегда. Что такое Mosqitter и как он работает
Как заметил недавно один военный, который пожелал остаться неизвестным, орки, может, и не попадут, а комары точно съедят. И от них страдают сейчас многие украинцы.
Избавиться от комаров навсегда эффективно и экологически поможет гаджет Mosqitter. Этот стартап основали две украинки Анастасия Романова и Ольга Дьячук.
Мы решили напомнить, что может Mosqitter, о принципах его работы и особенностях на злобу дня.
(текст от 21 октября 2021 года)
Кнопка здоровья. Украинцы разработали систему, спасающую пациентов стационара от смерти. Они — победители IT Arena Lviv 2022
Медицинский психолог, переехавший в Украину из Москвы в 2014 году, Иван Осадчий придумал систему, помогающую медсестре и пациенту не потерять друг друга в стационаре. Его стартап knopka уже работает в нескольких больницах уже более трех лет не только в Украине, но и в Польше.
Повторяем историю стартапа-победителя IT Arena Lviv 2022. Текст от 28 сентября 2022 года.