💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВойна
11 сентября 2024, 12:13
2024-09-11
Обсяги української оборонної промисловості можуть перевищити $5 млрд вже у 2024 році. Яка частка defence tech стартапів
Наприкінці 2023 року українську оборонну промисловість оцінювали у близько $3 млрд відповідно до оборонного бюджету. У 2024 ця оцінка може зрости до понад $5 млрд, і помітну частину цієї цифри становить defence tech сегмент.
Про це йдеться в дослідженні від DataDriven, ключові моменти з якого описав аналітик Віктор Карвацький для «Forbes Україна».
Зазначається, що у 2024 році в Україні активно впроваджується державна політика, спрямована на збільшення частки власного оборонного виробництва. А тому обсяги української оборонної промисловості можуть перевищити $5 млрд уже у 2024 році.
«Ринок очікує, що частка вітчизняних виробників зростатиме щороку на 5% і може досягнути 65% уже у 2027-му, зважаючи на державну підтримку й нарощення власного виробництва нових видів озброєнь», — пише Карвацький.
В дослідженні відзначається, що український defence tech, який охоплює насамперед інноваційні розробки від молодих стартапів, налічує понад 300 компаній. Цей ринок становить щонайменше половину від ринку приватних оборонних компаній (тобто $0,4 млрд у 2023 році, згідно з розрахунками DataDrive, і, як очікується, $0,8 млрд у 2024 році).
БПЛА є головною підгалуззю українського defence tech і складає близько 19% усіх проєктів Brave1 і до 60% вартості ринку, згідно з дослідженням. З 2022 року кількість українських виробників БПЛА, з якими укладено державні контракти, зросла у 12 разів — з семи до 87 на літо 2024 року, згідно з даними акселератора Defence Builder.
Робототехніка має частку 13% від усіх проєктів Brave1, є вже 15 виробників, які вже пройшли кодифікацію від Міноборони. Українські виробники зможуть виготовити до 10 000 роботизованих комплексів уже до кінця 2024 року.
Напрям радіоелектронних засобів складає 6% від усіх проєктів Brave1. Зазначається, що засоби РЕБ можуть купувати міста та територіальні громади для захисту від атак дронами.
Устройство от украинских стартаперов может побороть комаров навсегда. Что такое Mosqitter и как он работает
Как заметил недавно один военный, который пожелал остаться неизвестным, орки, может, и не попадут, а комары точно съедят. И от них страдают сейчас многие украинцы.
Избавиться от комаров навсегда эффективно и экологически поможет гаджет Mosqitter. Этот стартап основали две украинки Анастасия Романова и Ольга Дьячук.
Мы решили напомнить, что может Mosqitter, о принципах его работы и особенностях на злобу дня.
(текст от 21 октября 2021 года)
Атлас оружия: Германия передает защитникам очередные MARS II. Какие еще РСЗО получила Украина от западных партнеров и как они работают
Федеральное министерство обороны Германии сообщило в Twitter, что в ближайшие несколько недель Украине будут переданы очередные системы залпового огня MARS II.
Ранее мы рассказывали о том, какие РСЗО партнеры прислали на помощь украинским воинам. Напоминаем об этом снова.
(Текст от 26 июля 2022)
Репост новостей заставляет нас считать себя умнее, но это не так. С лидерами мнений тоже работает, показывает новое исследование
Обмен новостными статьями с друзьями и подписчиками в социальных сетях побуждает людей полагать, что они знают о темах этих статей больше, чем они знают на самом деле. И это работает с активными пользователями Facebook, что ставит под вопрос осведомленность ваших любимых лидеров мнений. Об этом свидетельствует исследование ученых из Техасского университета в Остине. Кстати, обязательно покажите статью своим друзьям и репостните в соцсетях.