😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРабота
3 июля 2024, 09:10
2024-07-03
Омана для UI/UX-дизайнерів. Псевдороботодавець просить кандидата пройти мовний тест за 2000 грн на конкретному сайті, а потім зникає. Постраждалих чимало
Дизайнерка Юлія Пухлій втрапила в халепу: роботодавець спонукав її до отримання додаткового платного мовного сертифіката, а, отримавши потрібний документ, перестав відповідати на повідомлення. Дизайнери кажуть, що такі випадки непоодинокі, і підозрюють, що це нова шахрайська схема.
Дизайнерка Юлія Пухлій втрапила в халепу: роботодавець спонукав її до отримання додаткового платного мовного сертифіката, а, отримавши потрібний документ, перестав відповідати на повідомлення. Дизайнери кажуть, що такі випадки непоодинокі, і підозрюють, що це нова шахрайська схема.
«Мій перший допис, та не про дуже хороше. Вирішила написати його, аби Ви не втрапили в таку халепу, як я. Я UI/UX дизайнер, який працює фрилансером, та в пошуку роботи. І через безліч різних відмов в роботі (навіть повʼязаних з тим, що я живу в Україні), мені написали пропозицію щодо віддаленої співпраці на full time або part time. Бо компанія в Бостоні знаходиться, потрібно було пройти тест на рівень англійської мови (такі були вимоги, аби був сертифікат). Зауважу на тому, що цей тест коштує 2000 грн. Все було максимально правдиво, адже на всі питання мені відповідали, з їхньою компанією — дали ознайомитися, потрібно було надіслати резюме тощо. Як тільки пройшла оплата та я скинула сертифікат та резюме, мого повідомлення більше ніхто не читав, та не відповідав… Для мене це було „повчальним уроком“», — зізналася дівчина.
Юлія додала у допису скриншот переписки з потенційним роботодавцем.
Допис Юлії викликав інтерес у спільноти айтівців. І виявилося, що вона — не єдина, хто втрапив в таку ситуацію.
«Вже бачив публікацію з такою ж історією. Це походу новий тренд у шахраїв», — зазначає UI/UX дизайнер Андрій Колодяженський.
UI/UX-дизайнерка Наталія Ясногорська розповідає, що в її досвіді була така ж сама історія тижні три тому. «Навіть шаблон повідомлення той самий. Але, коли я побачила ціну за сертифікат і сайт, на якому цей 'сертифікат' видають, зрозуміла, що це скамери. Спитала у них, чи дійсно вони вважають, що я така дурна? — і вони (чи він) видалив переписку. Не думала, що у ни це вже поставлено на потік…», — розповіла Наталія. За її словами, офіс компанії, яка нібито пропонувала роботу, на мапі в Бостоні розташовувався в будинку маленького маркета. «Але мені, можливо, допомогло ще те, що у мене вже був сертифікат, але він його не задовільнив, начебто тому, що він був європейський (?!), а йому потрібен був „американський“. І це не збігалося з російськомовним сайтом. Ну тобто тут розрахунок на емоції людини, гра на бажанні отримати роботу», — констатує фахівчиня.
В аналогічну ситуацію потрапила й дизайнерка Маргарита Кутехова. «Така ж сама ситуація була! Таке ж повідомлення і теж влетіла на 2к!», — поділилася вона.
«Теж втрапила в таку ж історію. Написала заяву до кіберполіції з усіма лінками, які надав цей недоумок, маю надії що буде якийсь результат», — зізналася 3D-візуалізаторка Ольга Робейко.
Дизайнерка Олена Коваленко розповіла, що цей роботодавець, чи шахраї, які його імітують, пропонують ще й досить низьку ставку. «Наскільки знаю, вони, або інші схожі на них, пропонують початківцям зарплату ±$30+ на годину. Це б мало уже насторожити», — вважає фахівчиня. Авторка допису Юлія розповіла, що їй пропонували $26 на годину: «Так, вони пропонували $26. Мені здається, вони пропонують усім, бо $26 для дизайнерів, які цінують свій час та роботу — це реальні гроші. Але маємо що маємо».
«Типова шахрайська схема — зранку гроші — ввечері стулья… Шкода, що довірились шахраям», — констатує рекрутерка Оксана Яцкова.
Також в коментарях айтівці дивуються, що компанія з Бостону писала українцям російською мовою. Більше коментарів тут.
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.