💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
13 сентября 2024, 19:53
2024-09-13
UPD. В німецькій стратегії Songs of Silence з'явилася (не дуже вдала) українська локалізація — розробники вже обіцяють виправлення помилок
Німецька студія Chimera Entertainment випустила оновлення 0.7.1 для своєї мальовничої 4X стратегії Songs of Silence, яке додало в гру підтримку української мови. Розробники обіцяють виправити помилки та русизми в локалізації, на які скаржаться гравці, і тизерять «сюрприз для україномовної спільноти».
Songs of Silence — це фентезійна 4X стратегія для PC та консолей, яка поєднує глибокий тактичний геймплей з динамічними автобоями та захопливою розповіддю. Вона виділяється графічним стилем та великою однокористувацькою сюжетною кампанією.
«Ми знаємо, як важливо для наших шанувальників грати в Songs of Silence рідною мовою, тому раді повідомити, що ми додали підтримку української мови!», — йдеться в анонсі Chimera Entertainment.
Розробники відзначають, що оновлення додає повний переклад інтерфейсу та тексту українською. Вони попередили, що оскільки гра знаходиться в ранньому доступі то локалізація може мати деякі помилки.
Враження від Songs of Silence українською
dev.ua зіграв 2 години в Songs of Silence з українською мовою, і може відзначити, що помилки дійсно є. З самого початку головна героїня говорить про себе в чоловічому роді, а вже в наступному реченні повертається до жіночого.
Також назви міст або імена персонажів можуть відрізнятися кількома літерами в різних місцях (Сільберштейнт/Зільберштейн, Гаузер/Хаузер і т.д). Подібні помилки зберігаються протягом всього першого розділу гри.
Крім того, в українській локалізації зустрічаються русизми в назвах і описах юнітів, а також в місцевій енциклопедії. Назви на кшталт «Стражі Очага» або терміни «пошагова стратегія» час від часу мулятимуть око.
Недоліки української локалізації не сильно псують враження від Songs of Silence. Це цікава стратегія з елементами карткової гри, яка має дуже гарний візуал та фантастичний саундтрек, які створюють казкову фентезійну атмосферу. Геймплей досить простий, де гравець має обмежений вплив на перебіг битв — в них можна лише розташовувати юнітів перед боєм та час від часу застосовувати потужні вміння, оформлені у вигляді карток.
Що говорять розробники Songs of Silence
Студія Chimera Entertainment, яка дуже активно комунікує українською в соцмережі X (Twitter), вже взяла до уваги проблеми з локалізацією
«На жаль ми залишились розчаровані перекладом від наших партнерів, тому вже вчора ввечері звернулись до „Шлякбитраф“ та UNLOCTEAM. Зокрема мали відеоконференцзв’язок з Андрієм Рабощуком (CEO UNLOCTEAM) біля опівночі та обговорили план якнайшвидшого виправлення помилок», — повідомили розробники.
Вони також натякнули, що українська локалізація — це не єдине чим вони планують порадувати українських геймерів і опублікували зображення поштової марки з українським лицарем Іванком Сушиком. Він, ймовірно, воював у складі Львівської Хоругви та був винагороджений королем Владиславом II Ягайлом трьома селами в Галицькій землі за подвиги на полі Грюнвальдської битви.
Songs of Silence вийшла 4 червня 2024 року в ранньому доступі Steam. В українському регіоні гра коштує 740 грн. Реліз повної версії гри запланований на осінь 2024 року.
UPD. Окрім української локалізації Songs of Silence, в Chimera Entertainment повідомили, що знижують регіональну ціну для України з 740 до 365 грн.
Всі, хто купив гру за старою ціною протягом останніх 14 днів, отримають компенсацію різниці на свої Steam-гаманці.
Красота и меланхолия конца света. За что мир полюбил The Last of Us?
2 сентября 2022 года — дата выхода ремейка The Last of Us, который получил название The Last of Us Part I. Целесообразность выпуска полного ремейка, который делали с нуля, для не столь старой игры еще стоит под вопросом. Но заслуг первоисточника это никак не уменьшает.
Ведь в 2013 году The Last of Us стала настоящим откровением для игровой индустрии. Один из последних эксклюзивов для PlayStation 3 окончательно вывел студию Naughty Dog в «высшую лигу», заодно продемонстрировав всему миру, как можно делать игры с акцентом на повествования. И в честь релиза ремейка мы решили вспомнить оригинал, который навсегда оставил след в игровой индустрии.
Профессии в геймдеве. Кто такой левел-дизайнер и как им стать?
Мы продолжаем нашу рубрику, посвященную профессиям в геймдеве. Тема нового материала в ней — левел-дизайн. Его считают подвидом геймдизайна, но все-таки практически каждая студия хочет отдельного человека на позицию левел-дизайнера. Ведь в этой специальности хватает своих нюансов и особенностей.
Разобраться с ними всеми нам помог опытный левел-дизайнер из студии Fractured Byte Дмитрий Нестеренко. Также он ведет свой блог Game Designer Notes о геймдизайне в целом, в котором разбирает многие интересные нюансы разработки игр.