Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоGameDev
20 червня 2024, 17:55
2024-06-20
Гравці з росії «бомблять» негативними відгуками ATOM RPG Trudograd, у якій з'явилася українська локалізація
Студія Atom Team додала українську мову в RPG Trudograd, дія якої розгортається в постапокаліптичному СРСР. Це обурило російських гравців, які влаштували так званий «рев’ю-бомбінг» у Steam.
Студія Atom Team додала українську мову в RPG Trudograd, дія якої розгортається в постапокаліптичному СРСР. Це обурило російських гравців, які влаштували так званий «рев’ю-бомбінг» у Steam.
ATOM RPG: Trudograd — це постапокаліптична рольова гра, що продовжує сюжет попередньої гри ATOM RPG. Проєкт наслідує традиції класичних ігор, як-от Fallout, Wasteland і Baldur’s Gate.
«22 роки тому СРСР і країни Західного блоку знищили одне одного в результаті обміну ядерними ударами. Мільйони людей загинуло, суспільні устрої зруйновано, науковий і технологічний прогрес було відкинуто назад, у Середньовіччя. Ви — людина, яка пережила цей конфлікт і працює на секретну організацію АТОМ, серед завдань якої є захист людства після катаклізму», — йдеться в описі сетингу ATOM RPG.
Загальна ідея гри виникла 2008 року, тоді й стартувала її розробка. 2017 року на краудфандинговій платформі Kickstarter гра успішно отримала фінансування в розмірі понад $30 000. Розробкою гри займалася міжнародна група розробників Atom Team із Латвії, Польщі, росії й України.
Atom Team засудила повномасштабне вторгнення росії в Україну, що розпочалося в лютому 2022 року. «Тиждень тому Україна, батьківщина більшості членів нашої команди, зазнала безглуздої та нещадної війни. Нашим друзям довелося покинути свої домівки, щоб забезпечити безпеку та захист своїм близьким. Зараз усі в нашій команді живі, але щодня гинуть сотні, якщо не тисячі невинних людей», — заявили в команді.
Наразі на сторінці Atom Team у LinkedIn російські розробники не згадуються. Там вказано, що це «багатонаціональна студія інді-розробки ігор, що базується на Кіпрі, в Україні та Латвії».
Українська локалізація в ATOM RPG: Trudograd
Українська мова в першій ATOM RPG з’явилася ще в березні 2022 року, а зараз локалізація з’явилася й для продовження Trudograd. Її виконала локалізаційна спілка «Шлякбитраф», що раніше працювала над перекладом Baldurs Gate 3 і доповнення до Cyberpunk 2077 «Ілюзія свободи».
«Сьогодні до гри додано українську локалізацію. Над перекладом працювала локалізаційна спілка SBT Localization разом із волонтерами. Це була дуже величезна робота, перекладено понад мільйон символів, ми дуже дякуємо вам, SBT Localization!», — вказано в анонсі Atom Team.
Поява української мови в ATOM RPG: Trudograd обурила російських гравців, які вважають, що «ігри внє палітікі». «Огидна журавлина від антирадянщиків і русофобів», — написав один із них у своїй негативній рецензії.
Наразі середня оцінка ATOM RPG: Trudograd за останні 30 днів знизилася до 42% позитивних відгуків. Водночас загальна оцінка на основі понад 3000 відгуків становить 88% позитивних відгуків.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.