Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоДеньги
3 мая 2024, 15:49
2024-05-03
«Гравці на дуже перспективних ринках»: український інвестфонд SID Venture Partners інвестував у три американські стартапи
Український інвестиційний фонд SID Venture Partners вперше оголосив про інвестиції у стартапи з американськими засновниками. Йдеться про Iris Finance, Vendora та Relari.
Український інвестиційний фонд SID Venture Partners вперше оголосив про інвестиції у стартапи з американськими засновниками. Йдеться про Iris Finance, Vendora та Relari.
Угоди відбулися в період від другої половини 2023-го до початку цього року. Суми та оцінки не розкрили, повідомляє AIN.UA.
SID Venture Partners заснували наприкінці 2021 року 12 генеральних партнерів, серед яких Дмитро Вартанян — Sigma Software, Ілля Полосухін — NEAR Protocol, Антон Вайсбурд — Datrics, Вероніка Корж — WOD Insight та інші. Зазвичай середній чек інвестицій у стартап становить $300 000.
Від початку повномасштабного вторгнення фонд уклав 22 угоди. Загалом за цей час інвестували приблизно $4,5 млн.
Першочерговий фокус фонду залишається на компаніях з українськими фаундерами, але SID Venture Partners також бачить можливості знайти перспективні компанії на інших ринках, насамперед в американському.
«Компанії-засновники та партнери SID Venture Partners мають неабияку експертизу в США, тому ми розширюємо свою географію. Усі стартапи, анонсовані сьогодні, — гравці на дуже перспективних ринках, від електронної комерції до генеративного ШІ», — каже генеральний партнер фонду Дмитро Вартанян.
Про американські стартапи
Iris Finance — платформа для контролю та планування прибутку, що використовує ШІ, розроблена для брендів у сфері споживчих товарів. Фаундер Iris — Александр Хекманн, який раніше був членом founding-команди стартапу clean.io, поміж співзасновників якого є українські підприємці.
Vendora — SaaS-платформа, розроблена для оптимізації роботи з доставкою та збільшення онлайн-продажів для роздрібних торговців продуктами. Засновник проєкту — Санні Сінгх (колишній Head of US Strategy & Expansion у стартапі Cornershop, який поглинув Uber). Стартап був випускником осіннього батчу Y Combinator 2023.
Relari розробляє opensource-платформу, призначену для моделювання, тестування та валідації продуктів із генеративними моделями (GenAI). Relari може генерувати великі обсяги власних синтетичних даних для навчання та тестування GenAI-додатків. Засновники компанії — Паскаль Антонанте́ та Ї Чжан, колишні співробітники NVIDIA, Raytheon Technologies і єдинорогу Pony.ai. Стартап був випускником весняного батчу Y Combinator 2024.
«Більшість проєктів в напрямі military tech — це хардвер. Ми, на жаль, поки це не вміємо». Фонд Flyer One Ventures від Genesis не інвестує в ігри, крипту, AI та військові розробки. У що вкладають кошти інвестори — зізнання Олексія Єрмоленка