UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

«Найбільше боюся дов***бів. Враховуючи, що я в армії — мій страх всюди». Чого бояться айтівці? 25 неочікуваних зізнань від розробників і тестувальників

У п’ятницю 13-го у Telegram-ком’юніті розробників і тестувальників провели незвичне опитування. Розробників запитали про їхні найбільші страхи. Розповідаємо, чого бояться айтівці.

Leave a comment
«Найбільше боюся дов***бів. Враховуючи, що я в армії — мій страх всюди». Чого бояться айтівці? 25 неочікуваних зізнань від розробників і тестувальників

У п’ятницю 13-го у Telegram-ком’юніті розробників і тестувальників провели незвичне опитування. Розробників запитали про їхні найбільші страхи. Розповідаємо, чого бояться айтівці.

Ось 10 найцікавіших зізнань з коментарів у ком’юніті розробників.

  • Військкомату;
  • смартфонів з екраном з двох частин;
  • замовників з їхніми «суперідеями»;
  • студентів, які запитують: «Я буду знати весь JavaScript, коли закінчу курс?»;
  • забути все, що вчив в IT-школі, поки шукаю роботу;
  • мітингів з індусами;
  • коли на перформенс ревью тобі кажуть, ти молодець, але зарплату підіймати не будемо, бо IT переживає кризу;
  • ситуації, в яких доводиться пояснювати речі, які ти не знаєш як правильно називаються;
  • поганих дизайнерів;
  • швидкоплинності — поки вчиш одну технологію, на її заміну приходить 10 інших).

Те саме питання поставили й тестувальникам у їхньому ком’юніті. І страхи у QA-інженерів виявились ось такими:

  • відсутність багів і багів-привидів, які важко відловити;
  • затримки зарплати;
  • коли макет у Figma промальовують на очах під час тесту;
  • перегляд вакансії на роль Manual QA в Україні, де тобі потрібно бути Full stack QA з автоматизацією за 10 000–15 000 грн, і водночас відгуків на цю вакансію більш як 250 душ;
  • фраз знайомих типу: «Ти тестувальниця — отже шариш в айті. Відремонтуй мені кавоварку, будь ласка. Ти ж у цьому спеціаліст!»;
  • фрази «ти ще тут, тут є маленька проблема на проді, глянешь?» ввечері у п’ятницю;
  • звільнення;
  • відсутність вакансій для джуна;
  • відсутність дескріпшина до таски, на яку в тебе два дні;
  • коли на ранок N-на кількість задач яка в статусі in progress на розробниках, але сьогодні, будьте ласкаві, прогнать їх через всі інстанси до прода і зробити смоук тестінг — дедлайн — 5-та вечора.

А ось ще кілька зізнань розробників.

Якщо не брати до уваги бусики і вибухи всілякого літаючого у радіусі десятку кілометрів по ночам, то в ембеддеді важко чогось боятись, воно все страшне. Скажімо, спутати один символ у регістрі, від чого порт буде сконфігурований на вихід замість входу, і далі пара контролерів будуть пробувати пересилити один одного, програвший підгорить і його доведеться перепаювати на всіх прошитих девайсах або міняти всю плату ціною у півзарплатні. Або, активувати secure boot, і через баги не мати більше можливостей оновлювати залізяку. Що буде, якщо подібний баг у системі оновлень вилізе вже у продакшні з мільйонами роутерів чи автомобілів на дорогах, краще навіть не думати…
  • Неможливість планування;
  • те, що не побачу батьків ще багато часу, що минає даремно;
  • велика ймовірність, що країна скотиться на рівень Північної Кореї, і по ПропагандаТБ будуть віщати, що найважливіше, що може зробити мобілізаційний ресурс, — це померти;
  • чимала ймовірність, що попереду в нас — внутрішня м’ясорубка та якась революція. Думаю, якщо буде масова демобілізація, то владу повісять на ліхтарних стовпах;
  • бусики незламності;
  • нерозуміння, навіщо працювати далі.
Ювженко Денис System Architect в Intellias
Боюся, що синдром втрачених можливостей одного дня може матеріалізуватися.

Сергій Марущенко, Ziemer Ophthalmic Systems AG

Мій нестандартний щемливий страх, що війна ще надовго і я не застану одного зі своїх найкращих друзів, бо він не людина, а німецька вівчарка моїх батьків, а йому вже 10,5 років. Востаннє я бачився з ним торік на Різдво і навіть дружина згадує, як він плакав, коли ми від них їхали — наче передчуваючи розставання дуже надовго, коли не назавжди…
Найбільше боюся дов***бів. Враховуючи, що я в армії — мій страх всюди
Що дратує рекрутерів: кілька інсайдів від фахівців із найму в IT обхід яких майже є запорукою оффери
Що дратує рекрутерів: кілька інсайдів від фахівців із найму в IT, обхід яких майже є запорукою оффери
По темi
Що дратує рекрутерів: кілька інсайдів від фахівців із найму в IT, обхід яких майже є запорукою оффери
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Also Read
Російську розробницю можуть видворити з Естонії за ухилення від сплати податків
Російську розробницю можуть видворити з Естонії за ухилення від сплати податків
Російську розробницю можуть видворити з Естонії за ухилення від сплати податків
В Twitter Дмитро Малеєв зібрав хронологію постів російської розробниці, яка переїхала жити до Естонії, працює на американську компанію та платить податки в Грузії, і цим хизується. Ця ситуація стала резонансною серед спільноти соцмереж та навіть дійшла до колишнього президента Естонії, який пообіцяв особисто з цим розібратись. Про це пише DOU.
«Щойно я почув про тестування, усередині щось йойкнуло». Увійти в IT після першої співбесіди можливо: історія QA-інженера, яка це доводить
«Щойно я почув про тестування, усередині щось йойкнуло». Увійти в IT після першої співбесіди можливо: історія QA-інженера, яка це доводить
«Щойно я почув про тестування, усередині щось йойкнуло». Увійти в IT після першої співбесіди можливо: історія QA-інженера, яка це доводить
30-річний Руслан Долиненко — молодий айтішник, який пишається тим, що знайшов роботу з першого разу. Він отримав офер після першої співбесіди, бо, як вважає сам хлопець, ретельно до неї підготувався. Як увійти в IT, минаючи десятки відгуків на вакансії, і в чому секрет Руслана — у матеріалі. 
«На вхід в IT я відвів собі рік». Історія шеф-кухаря, що провалив 30 співбесід, та все ж отримав офер. Тепер він — розробник на енергетичному підприємстві
«На вхід в IT я відвів собі рік». Історія шеф-кухаря, що провалив 30 співбесід, та все ж отримав офер. Тепер він — розробник на енергетичному підприємстві
«На вхід в IT я відвів собі рік». Історія шеф-кухаря, що провалив 30 співбесід, та все ж отримав офер. Тепер він — розробник на енергетичному підприємстві
Киянин Віктор Ярош ― новоспечений айтішник. Хлопцю 26, і останні кілька років перевернули його життя з ніг на голову. Колишній кухар наважився створити власний бізнес із доставки їжі, та пандемія буквально вбила підприємницький запал Віктора. І тоді він вирішив увійти в IT. Хлопець пройшов десятки співбесід, отримав 30 відмов від роботодавців, та зрештою влаштувався програмістом у енергетичну компанію. Ось його історія.
1 comment
«Укрзалізниця» завершує розробку власного додатку і шукає 1000 тестувальників сервісу. Умови стати тестером досить прості
«Укрзалізниця» завершує розробку власного додатку і шукає 1000 тестувальників сервісу. Умови стати тестером досить прості
«Укрзалізниця» завершує розробку власного додатку і шукає 1000 тестувальників сервісу. Умови стати тестером досить прості

Have important news to share? Message our Telegram bot

Key events and useful links in our Telegram channel

Discussion
No comments yet.