UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Марія БровінськаGameDev Eng
4 August 2023, 10:25
2023-08-04
10-річний розробник опублікував власну гру на AppStore та зібрав 25 000 грн на підтримку ЗСУ. Історія юного геймдевелопера-волонтера, який мріє стати другим Тімом Куком
10-річний киянин Леонід Ходоровський у липні опублікував у App Store власноруч розроблену гру ― Snake, що допомогла зібрати хлопцеві 25 000 грн на потреби ЗСУ. dev.ua поспілкувався з юним розробником про його доробок, любов до IT та плани.
10-річний киянин Леонід Ходоровський у липні опублікував у App Store власноруч розроблену гру ― Snake, що допомогла зібрати хлопцеві 25 000 грн на потреби ЗСУ. dev.ua поспілкувався з юним розробником про його доробок, любов до IT та плани.
Хто такий Леонід Ходоровський
Наш юний герой наразі через війну перебуває в Іспанії, де вчиться у міжнародній школі. Завдяки тому, що з маленького віку він споживав багато контенту англійською, Льоня вільно володіє англійською. Його батьки не мають до IT жодного стосунку. Мама хлопця ― дизайнерка, тато ― підприємець, СЕО компанії Inpak LTD, що займається виготовленням упакування.
Проте змалечку Леонід любив гаджети, технології й все, що із цим пов’язано. Саме тому батьки хлопчика, виявивши його прихильність до комп’ютера, посприяли тому, аби Льоня міг розвиватися в цьому напрямі.
Він зізнається: батьки ніколи не перешкоджали його інтересу. І навіть друзі сім’ї дивувалися, що захоплення хлопчика з малих років навпаки підтримували. «ми бачили, що він цим живе. І він не грає за комп’ютером, як однолітки, він називає це роботою. Каже: «Мені треба попрацювати», ― розповідає мама Леоніда Вікторія Файнблат.
Фанат програмування
Нині Льоня вчиться програмувати чотири рази на тиждень. Він вивчає Python і Swift.
«Я сам захотів вивчати програмування. Побачив, як програмісти створюють цікаві штуки, і захотів так само створювати щось корисне й сам», ― каже хлопець. Нині він вивчає Python у школі Hellj World, а Swift пізнає з репетитором в індивідуальному порядку.
«Я завжди дуже добре знався на комп’ютерах. І тепер, напевно, я хочу стати відомим програмістом», ― каже Леонід.
Нині хлопець пробує себе в QA. Він слідкує за американськими-розробниками, що ведуть блоги, і намагається тестувати їхні розробки. Батьки навіть виділяють певний бюджет на такі потреби.
Про гру
Створення гри для Леоніда та його товариша-однолітки Гордія Дігана було своєрідним викликом ― хлопці давно цікавляться програмуванням, і гра мала стати їхнім першим серйозним проєктом. Тому, коли AppStore гру затвердив, радості юних розробників не було межі. Проте тривала ейфорія недовго.
«Її прийняли на початку, але потім скасували, бо таких ігор чимало. Тепер її можна завантажити, але вона не прямо в сторі зараз, а в тестовому режимі доступна», ― ділиться Леонід.
Проте розробка хлопчиків працює ― звантажити й пограти в Snale можна через TestFlight. «Там треба набивати рекорди, щоразу розвиватися», ― коментує Леонід.
Про благодійність
Випустивши свою першу гру, юні розробники звернулись до Facebook-спільности із закликом донатити. «Це наш перший проєкт, тому просимо підтримати нас донатом. Гроші підуть на наш розвиток та допомогу ЗСУ», ― зазначили хлопці у зверненні.
Нині хлопці зібрали 25 000 грн, які передали на купівлю дрону «Терміт».
Самохідна платформа «Терміт» призначена для дистанційного мінування та самопідриву, розвідки, транспортування. Максимальна швидкість такого безпілотника 25 км/год. Транспортне навантаження — до 50 кг.
Про плани
Леонід мріє, що стане відомим розробником, продуктами якого, подібно до Apple, користуватиметься весь світ.
До речі, Леонід ― прихильник техніки від Тіма Кука. А до цього він випробовував техніку від Aser Predator, Asus.
Щоправда, нині батьки намагаються обмеження хлопця за гаджетами. «Ми зараз дійшли до якоїсь згоди. Зараз канікули, в нього трохи більше часу. Але зазвичай він має 3 години на день для всіх гаджетів», ― розповідає Вікторія.
Та Леоніда це не засмучує. Хлопець зізнається, що аби присвятити більше часу улюбленій справі, дуже рано встає, і працює, поки батьки сплять. Та поряд з програмуванням Льоня активно займається спортом, багато читає, бо розуміє, що для програміста важливі не тільки навички, а й широкий кругозір і, звичайно ж, здоров’я.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Хто такий Unity Developer: основні задачі, обов’язки та зона відповідальності. Огляд професії від Team Lead Unity у Pingle Game Studio
Продовжуємо цикл матеріалів про ІТ-спеціальності. Кожну описує «типовий представник» — досвідчений фахівець і просто авторитетний колега, та сама людина, яка знає всі таємні куточки своєї професії. Ми сподіваємося, ці матеріали допоможуть школярам, студентам, перекваліфікантам, студентам і всім тим, хто зацікавлений у виборі ІТ-спеціальності. Цикл не тільки допоможе оцінити перспективи, а й дасть можливість краще зрозуміти індустрію і особливості професії зсередини. Обговорюйте і доповнюйте матеріал в коментарях, щоб зробити його ще корисніше.
Про професію Unity Developer розповідає Володимир Мельничук, Team Lead Unity у Pingle Game Studio.