🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
24 червня 2024, 11:30
2024-06-24
«Мені вдалося перевести десяток спеціалістів із війська з досвідом роботи в IT. Розробників у моїй команді немає». Скільки людей працюють в IT-департаменті Міноборони, що розробляв «Резерв+» та «Армію+»
У IT-департаменті Міністерства оборони працює понад 100 людей.
У IT-департаменті Міністерства оборони працює понад 100 людей.
Керівник IT-департаменту Міністерства оборони Олег Берестовий розповів, що у його підпорядкуванні понад сто людей. «Команду я не створював з нуля. І це був виклик для мене, тому що я прийшов старшим лейтенантом, а мене поставили керувати полковниками [у травні Олег Берестовий отримав звання майора — ред.]. Щоб дослужитися до полковника, треба пройти довгий військовий шлях, відповідно це люди, у яких трохи інше бачення процесів. У цій структурі неможливо швидко найняти нових людей. Мені вдалося перевести десяток спеціалістів з війська з досвідом роботи в IT», — розповів він в інтерв’ю DOU.
Безпосередньо в його команді розробників немає. Є Product Owners, Project Managers, Business analysts, сисадміни, девопси, архітектори та інші менеджери. «Розробку ми або замовляємо зовні й потім нею керуємо, або залучаємо інші команди МО, які займаються суто нею», — каже Олег.
Декілька ІТ-компаній допомагають міністерству на волонтерській основі, додав Берестовий. «Це великі гравці, які зарекомендували себе на ринку. Також залучаємо міжнародну технічну допомогу», — зазначив керівник IT-департаменту Міноборони.
Робота в підрозділі, за словами Олега, подібна до роботи в IT-компанії.
«Зазвичай вранці в мене дейлі із заступниками, вони з кожного напряму дають апдейт. Натомість я скеровую, що пріоритетно зробити сьогодні. Потім у мене є час для того, щоб вичитати документи, попідписувати їх, погодити накази міністра, які стосуються IT. Потім у мене мітинг зі заступницею міністра, яка окреслює пріоритети й просить статус з того, що ми робимо. А далі багато консультацій, зустрічей, нарад з Генеральним штабом, з іншими департаментами. Є one-on-one з програмними менеджерами. Моє завдання — організувати все так, щоб у роботі інших не було блокерів і вони могли дати результат», — розповів він.
Також Берестовий взаємодіє зі стейкхолдерами. «Оскільки ми ж ці сервіси робимо для кінцевого користувача, у якого свої вертикалі — генерали, заступники Головнокомандувача тощо, щоб рухатися синхронно і в правильному напрямку», — каже він.
Олег зізнається: «Іноді заздрю нашим програмним і проєктним менеджерам, які можуть зробити щось безпосередньо руками, заглибитися у творчий процес. У мене управлінська посада, де цього мінімум. Хоча я намагаюся бути залученим в різні процеси. Зазвичай робочі комунікації починаються о 7:30 і завершуються о 21:00 чи о 23:00».
Як айтішникам долучитися до Центру інновацій Міноборони? Представник відділу відповів на ключові запитання
Центр інновацій і розвитку оборонних технологій Міноборони шукає спеціалістів. Про це ми писали тут. Але в процедурі не все зрозуміло. Артем Мартиненко, представник Центру інновацій і розвитку оборонних технологій, надав кореспонденту dev.ua роз’яснення щодо ряду проблем, пов’язаних із пошуком спеціалістів.
Панорамний зір. Як айтішник змінює українське військо за допомогою AR
Михайло Гречухін — айтішник, який працює у військовій сфері. Спеціальні окуляри з доданою реальністю його компанії Limpid Armor на 13% збільшують ефективність бойових машин. Розробку одобрило Міноборони, яке вже планує взяти на озброєння винахід нашого героя. Як IT-рішення відкривають новий рівень для розвитку українського війська, читайте в нашому матеріалі.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі