Промо на dev.uaУвійти в ІТ
11 липня 2021, 09:30
2021-07-11
Кіберзлочинець №1 та BigData — 13 книг для програмістів і не тільки
Де черпати знання для розвитку та покращення навичок? Звісно ж у книгах. І якщо більшість із професійної літератури вже давно відомі широкому загалу, ця підбірка стане для багатьох сюрпризом.
Де черпати знання для розвитку та покращення навичок? Звісно ж у книгах. І якщо більшість із професійної літератури вже давно відомі широкому загалу, ця підбірка стане для багатьох сюрпризом.
Одкровення «хрещеного батька» комп’ютерних ігор, феномен «айтішной» зброї від топів Microsoft, темні дані, модельне мислення і криптографія — зібрали для вас книги про технології та програмуванні, які краще розібратися в індустрії. В добірку увійшли тільки нові видання, так що ніякого «Чистого коду» і «Ідеального програміста», про які ви точно не раз чули.
Книга описує життя і кар'єру легендарного розробника Сіда Мейєра — творця стратегії Civilization, який увійшов в історію як «хрещений батько» комп’ютерних ігор. Книга, написана з теплотою і легкою іронією, розповідає про створення таких знакових ігор як Pirates! Railroad Tycoon, Civilization і багатьох інших. Мейєр згадує, як вирішив заснувати студію MicroProse після відвідування залу з ігровими автоматами в Лас-Вегасі, а в підсумку побудував великий бізнес. Автор також ділиться цікавими спостереженнями про гейм-дизайні і розбирає психологію геймерів.
«IT як зброя. Які небезпеки таїть в собі розвиток високих технологій». Бред Сміт, Керол Енн Браун
Розвиток ІТ-індустрії за кілька десятиліть трансформував сучасну реальність. Тепер ми живемо і працюємо в цифровому світі, а провідні ІТ-компанії володіють більшим обсягом персональних даних, ніж будь-який уряд на планеті. Можливість збирати і обробляти величезні обсяги інформації стала одночасно потужним інструментом прогресу і грізною зброєю. Але хто володіє цим ресурсом насправді?
Автори книги — керівники компанії Microsoft — розкривають перед читачами найактуальніші проблеми, які стоять перед ІТ-компаніями, а також розбирають можливі шляхи їх вирішення.
«20 простих проєктів на Raspberry Pi». Руї Сантос, Сара Сантос
Книга підходить для всіх новачків, які хочуть по максимуму скористатися наявними можливостями одноплатних комп’ютерів Raspberry Pi, будь то діти, які мріють відкрити для себе світ електроніки та програмування, батьки і педагоги, які бажають їм допомогти, або любителі і винахідники, які хочуть зібрати перший девайс. На базі Raspberry Pi можна зібрати сотні пристроїв — від метеорологічної станції до ігрової консолі.
Посібник від Руї і Сари Сантос не вимагає від читача знань схемотехніки або програмування, так що зібрати свій перший hardware-продукт зможе навіть новачок.
Геном, наддержави і секс на зорі цивілізації — 20 книг для кругозору
«Темні дані. Практичний посібник з прийняття правильних рішень в світі відсутніх даних». Девід Хенд
Людство навчилося збирати, обробляти і використовувати в науці, бізнесі і повсякденному житті величезні масиви даних. Але що робити з даними, яких у нас немає? Чи припустимо ігнорувати те, чого ми не помічаємо? Британський статистик Девід Хенд вважає, що це, принаймні, недалекоглядно, а часом — вкрай небезпечно.
У своїй книзі він виділяє види даних, які залишаються в тіні, але при цьому впливають на наші дії і рішення. Наприклад, жителі бідних районів могли б подати сигнал лиха в разі НС, якби у них були смартфони. Інший приклад — результати медичних досліджень, які навмисно приховуються або випадково спотворюються. Хенд також розповідає, які заходи можуть згладити ефект «темних даних» і як їх можна обернути собі на користь. Книга буде цікава широкому колу читачів, які цікавляться Data Science, програмуванням і статистикою.
«Сам собі програміст. Як навчитися програмувати і влаштуватися в Ebay». Корі Альтхофф
Як за рік навчитися програмувати і влаштуватися розробником в Ebay? Автор цієї книги на власному досвіді знає, що це можливо, і ділиться знаннями з читачами. Корі Альтхофф створив універсальний самовчитель, який не схожий ні на один інший. На прикладі мови Python автор показує, як буквально з першого уроку можна приступити до створення власної невеликої програми. А ближче до останнього розділу читач уже зможе впевнено писати код.
Альтхофф також розповідає, як успішно проходити співбесіди на посаду програміста в будь-який ІТ-компанії і перестати сумніватися у власних силах. Це чудовий посібник для тих, хто хоче навчитися програмувати, але боїться починати або відчуває синдром самозванця.
12 книг по JavaScript, щоб вивчити мову і систематизувати знання
«Квантові обчислення для справжніх айтішників». Кріс Бернхард
Квантові обчислення часто згадуються в новинах: Китай телепортував кубіт з Землі на супутник; алгоритм Шора поставив під загрозу нині використовувані методи шифрування; квантовий розподіл ключів знову зробить шифрування надійним засобом захисту; алгоритм Гровера збільшить швидкість пошуку даних.
Але що все це означає насправді? Як все це працює? Чи можна освоїти цю тему без знання математики?
Ні, якщо ви хочете по-справжньому зрозуміти суть того, що відбувається. Основні ідеї беруть початок в квантовій механіці і часто суперечать здоровому глузду. Спроби описати їх звичайними словами приречені на провал, тому що ці явища не мають відображення в повсякденному житті. Тому Кріс Бернхард робить ставку на читачів з базовими знаннями математики. Цікаво, що в оригіналі книга вийшла під назвою Quantum Computing for Everyone («Квантові обчислення для всіх»), але перекладачі вирішили, що інформацію засвоять тільки айтішники. І мали рацію — навіть знавці математики відзначають в рецензіях, що деякі глави даються важко.
Сьогодні наука про дані використовується практично у всіх сферах: ви бачите підібрані спеціально для вас рекламні оголошення, рекомендовані на основі ваших уподобань фільми і книги, посилання на можливих друзів в соціальних мережах, відфільтровані листи в папці зі спамом.
Книга знайомить з основами науки про дані. У ній охоплюються всі ключові аспекти, починаючи з історії розвитку збору та аналізу даних і закінчуючи етичними проблемами, пов’язаними з конфіденційністю інформації. Автори пояснюють, як працюють нейронні мережі і машинне навчання, розбирають реальні кейси застосування даних в бізнесі, а також описують потенційні загрози. Як відзначають читачі, це справжній маст-рід для всіх, хто цікавиться data science.
«Кіберзлочинець № 1. Історія творця підпільної мережевої імперії». Нік Білтон
Реальна історія про творця найбільшого онлайн-ринку для торгівлі наркотиками і зброєю «Шовковий шлях» стала бестселером The New York Times і Amazon.
Вас чекає правдива і захоплююча історія про генія кіберзлочинності світу, який створив найневразливіший і масштабний «чорний ринок» в мережі. Щоб написати цю книгу, журналіст Нік Білтон провів масштабне розслідування, вивчив тисячі документів і сотні тисяч свідчень. При цьому йому вдалося перетворити титанічну працю на захоплюючу історію, яка читається як детектив.
«Модельне мислення. Як аналізувати складні явища за допомогою математичних моделей». Скотт Пейдж
У якій би галузі ви не працювали — в науці, бізнесі або державному управлінні, вам доводиться вирішувати складні завдання з величезною кількістю даних. З цієї книги ви дізнаєтеся, як змусити ці дані працювати на вас.
Автор пояснює, як за допомогою 25 класів математичних моделей аналізувати дані і вирішувати проблеми в повсякденних ситуаціях. Ви дізнаєтеся, що таке моделі зростання, випадкові блукання, ентропія і ланцюги Маркова, а головне, зможете пояснити, як застосовувати їх на практиці.
«Hey! Listen! Подорож по золотому віці відеоігор». Стів Макніл
Стів Макніл, телеведучий і один із засновників популярного шоу про класичні відеоігри Dara O’Briain’s Go 8 Bit, відомий як головний фанат ігор 70-90-х років. Та й в цілому іграми він захоплюється серйозно — наприклад, під час медового місяця він так захоплено грав в Nintendo Wii, що пошкодив око і всю відпустку ходив з пов’язкою. У своїй книзі Макніл розповідає про золотий період гейминга, коли політ фантазії розробників не обмежувався, правила створювалися на ходу, а в результаті з’являлися шедеври. Але не обійшлося і без жахливих провалів. Маст-рід для всіх, у кого Маріо, Сонік і Донкі Конг викликають ностальгію.
У цій книзі технічний директор і колишній віце-президент Goldman Sachs з технологій Каміль Фурньє систематизувала свій досвід управління в ІТ-галузі. Перед вами практичний посібник, з якого ви дізнаєтеся, як з інженера-програміста стати керівником вищої ланки. Автор описує проблеми, з якими стикаються менеджери в ІТ-галузях на різних щаблях кар'єри, і пропонує конкретні рішення. Книга буде корисна і топ-менеджерам, які хочуть знайти спільну мову з ІТ-командою.
Книга написана всесвітньо відомими фахівцями в галузі криптографії. Це унікальне в своєму роді керівництво з практичної розробки криптографічної системи, яке усуває прогалину між теоретичними основами криптографії та реальними криптографічними додатками. У книзі показаний процес проектування криптографічної системи від вибору конкретних алгоритмів до побудови готової інфраструктури. Паралельно автори розбирають найважливішу проблему криптографії, а саме — як шифрувати дані так, щоб двоє людей могли безпечно спілкуватися один з одним без ризику витоку.
«Ten ++ Ways to Make Money as a Developer». Florin Pop
Книги для програмістів зазвичай розбирають теорію, вчать будувати кар'єру або розглядають типові помилки кодера. Але чомусь автори рідко зачіпають тему доходу. Флорін Поп наважився відповісти на головне питання — як програмісту заробляти більше? У своїй книзі він зібрав десятки способів, наприклад, ведення блогу і каналу на YouTube, менторство, лайвстрімінг і створення курсів. Книга поки що не перекладена російською, але написана досить простою мовою.
«Для старту потрібен 1 млн гривень». Інтерв'ю зі співзасновницею першого в Україні видавництва виключно електронних книжок
В Україні запустили перше видавництво винятково електронних книжок OLEAN. Воно спеціалізується на новинках бізнес-літератури, політично-соціальних та історичних книгах. Видавництво відкрили дві піарниці — Олена Новіцька та Анна Свиридюк. Ми зв’язалися з Оленою, щоб дізнатися, скільки можна заробляти на е-книгах, де знаходити авторів для суто електронного формату та як таке видавництво зможе допомогти українським мігрантам.
5 книжок українською мовою, що дають перше уявлення про геймдев
У 2022 році всім уже зрозуміло — ігрова індустрія нікуди йти не збирається, натомість лише зміцнює позиції. За даними аналітиків, сумарна вартість гейм-ринку складе близько 260 млрд доларів до 2025-го, а вже зараз хоч у щось грають понад 2.5 млрд людей по всьому світу.
При цьому людині, яка раніше відеоіграми не цікавилася, може бути складно вдатися до всіх нюансів сфери. Адже своїх термінів та особливостей у ній вистачає. Тому ділимося добіркою з п’яти книг українською мовою, які допоможуть отримати перше уявлення про геймдев.