💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
21 листопада 2023, 09:01
2023-11-21
24-річна «мама з фантазією» Даша, яка родом із Луганщини, йде в IT. Ми поспілкувалися з найкреативнішою героїнею шоу «Супермама» на СТБ
«Супермама» — це психологічне реаліті каналу СТБ, яке розповідає про виховання дітей та історії родин. На YouTube-канал шоу підписані 514 000 людей. Глядачі вже побачили 6 сезонів програми, в якій, зокрема, популярний психолог Дмитро Карпачов дає поради учасникам, як покращити життя.
Однієї з учасниць крайнього сезону стала Даша та її 6-річна донька Аделаїда, які родом із тимчасово окупованого Сєверодонецька, Луганської області. Квартиру Даші зруйнувала російська ракета. Поки їхній чоловік і тато Костянтин займається матеріальним забезпеченням родини, Даша присвячує себе доньці. Наша героїня — творча мама (тому в шоу її позиціонували як «маму з фантазією»). Вона робить косплеї, малює арти на одязі та розпочала шлях в IT. Ми зв’язалися з Дашею, яка зараз мешкає в Німеччині, і поговорили про зйомки в програмі, улюблених аніме-героїв та дорогу до технологічної сфери.
Даша з донькою дивилися попередні сезони «Супермами» та обговорювали ситуації, які траплялися в шоу. Одного разу Аделаїда запропонувала взяти участь в проєкті: хотіла, щоб всі побачили, яка у неї класна мама. Даша відправила свої дані через онлайн-анкету та, неочікувано для себе, отримала запрошення від каналу. Донька дуже зраділа.
Далі були зустрічі з редакторами, на яких дівчина розповіла про себе та своє життя.
Випуск з Дашею подивилися 1,3 млн глядачів:
Даша зазначає, що найцікавіше, це коли знімають справжню, непідробну реакцію на певну подію. Згадує момент, коли мами приїхали до неї в гості, під Київ. Знімання тривало весь день, глядач же бачить 50 хвилин нарізаних кадрів.
Даша не стала переможницею серед своєї четвірки. А що отримує найкраща супермама? «З того, що я бачила, то це браслет, який вручив Карпачов, далі сфоткалися і по домам», — каже співрозмовниця.
Дівчина розповіла, що після випусків, на неї в соцмережах почали підписуватися люди, які розділяють її хобі. «Писали багато слів підтримки і тексти, що дуже надихають», — додає героїня.
Косплей
«У нас були часті переїзди і я мала момент, коли нічого не хотілося робити. Подолати цей стан допомогло аніме. Наруто (головний герой культового аніме-серіалу) такі мотиваційні речі казав», — каже Даша.
Історія з косплеєм розпочалася для Даші з любові до аніме. Дівчині подобалися різні персонажі і вона їх зображувала на одязі. В якийсь момент вирішила спробувати «перенести» образ на себе. Першою «закосплеїла» інспекторку Ріл Мейєр:
Родина підтримує Дашу в її хобі. Дівчина розповіла, що чоловік також не проти перевтілень для косплею. Один із найулюбленіших персонажів співрозмовниці — Рок Лі з «Наруто». Він відрізняється від решти ніндзя своєю впертістю і зусиллями, завдяки яким розвиває майстерність. Також серед тих, хто подобається — Леві Аккерман з «Атаки титанів». Він має власний елітний загін та являється найсильнішим бійцем людства. Більше образів Даша показує в своєму Instagram.
Наступного літа в Дюссельдорфі, неподалік якого мешкає Даша, буде проходити великий фестиваль з косплею. Дівчина планує на нього потрапити. Каже, що в Німеччині культура аніме та косплею доволі поширена.
Чи думала Даша монетизувати косплей? Каже, що так. Але на це потрібні час і зусилля. А вони йдуть на адаптацію до життя в новій країні, родину, ведення соцмереж та вивчення IT.
IT
«Я думала про IT з 2018–2019 років. Моя тітка радила, щоб я йшла навчатися на тестувальницю і казала, що бачить мене в цій сфері», — розповіла Даша. Дівчина зізнається, що не зовсім вірила в таку ідею. Тоді її було 18–19 років, вона гадала, що це складна сфера, яка точно не для неї.
Після 24-лютого Даша пів року працювала заступницею керівника магазину. Тоді не працювали садочки й школи, тому вона була змушена брати з собою на роботу доньку. «Коли в мене розпочалися проблеми зі здоров’ям через роботу, я замислилася над тим, що було б добре працювати з дому», — каже Даша.
Та все ж захотіла дізнатися, наскільки це складна сфера. І близько року тому «прогуглила»: «Frontend–розробка, безплатний курс». Натрапила на програму від SheCodes, на якій навчають саме жінок. Там можна було заповнити заявку на пробний курс для українок, які постраждали під час повномасштабного вторгнення. Даша це зробила, через два тижні отримала підтвердження і так пройшла свій перший базовий курс із Frontend.
Щодо англійської мови, яка необхідна для професії, то її наша героїня вивчала ще в школі. Оскільки зараз вона мешкає в Німеччині, то спілкується з іноземцями також англійською. Курс SheCodes був саме англійською. Перші рази Даша користувалася перекладачем, а зараз вже адаптувалася та вивчає англійську і німецьку мови.
Нещодавно дівчина закінчила повний курс, який складався з 4 модулів.
Даша каже, що постійно потрібно поглиблювати власні знання. Тому що IT — це та сфера, яка постійно розвивається. «Наприклад, я закінчила проєкт на React. Мій знайомий айтівець, який його перевіряв, сказав, що так вже не роблять і тепер я його допрацьовую».
Дівчина розповіла, що вже мала пропозиції щодо роботи. Але оскільки вона з початку серпня мешкає в Німеччині, то ще не встигла отримати дозвіл на роботу.