💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоSpaceTech
14 жовтня 2024, 16:17
2024-10-14
Французький стартап планує надавати послуги 5G зв'язку через сузір'я супутників на кшталт Starlink
Французький стартап Constellation збирається перепрофілювати технологію 5G на супутниковий широкосмуговий зв’язок. Для цього компанія планує запустити на сузір’я супутників на дуже низьку навколоземну орбіту. На відміну від Starlink, Constellation хоче співпрацювати з операторами зв’язку, а не конкурувати.
Constellation Technologies & Operations планує працювати безпосередньо з телекомунікаційними операторами, щоб «забезпечити високошвидкісний доступ до інтернету» через невеликі (але стаціонарні) користувацькі термінали, повідомляє TechCrunch.
Компанія зробить це, перепрофілювавши наземний спектр 5G для космічного зв’язку — стільникові сигнали насправді можуть досягати орбіти й з орбіти, якщо з ними правильно поводитися. Constellation надаватиме потужність і термінали, але клієнт платитиме телекомунікаційній компанії за послугу, а дохід від підписки ділитиметься між ними.
«Вперше в історії космосу і телекомунікацій ми фактично спостерігаємо конвергенцію між космічним і наземним зв’язком з погляду продуктивності та ціни. Ця конвергенція фактично робить затребувані, економічно ефективні рішення для забезпечення зв’язку цілком досяжними», — сказав засновник і генеральний директор Constellation Чарльз Дельфіє.
За його словами, єдиний спосіб досягти «повсюдного, універсального зв’язку» — використовувати космічні технології. Він визнав, що найуспішнішим прикладом сьогодні є Starlink, продуктивність і ціна якого все більше наближається до наземних рішень.
Але Дельфіє сказав, що команда Constellation зрештою зрозуміла, що найперспективніший бізнес-план полягає в тому, щоб працювати з наземними телекомунікаційними операторами, а не проти них. Таким чином, він бачить величезні можливості для забезпечення універсального доступу до інтернету незалежно від місця розташування або наявного зв’язку.
Таким чином стартап допоможе телекомунікаційним компаніям повною мірою монетизувати свої 5G-мережі — і більш ефективно конкурувати з новими учасниками, такими як SpaceX і Kuiper.
Використовуючи спектр 5G, Constellation також може інтегрувати в конструкцію своїх абонентських терміналів і супутникового корисного навантаження серійні дешеві компоненти, які вже виробляються для наземних мереж зв’язку, щоб знизити витрати, додав Дельфіє
Для прискорення реалізації своїх планів компанія залучила 9,3 мільйона євро. Нове фінансування надійшло від Expansion Fund, Bpifrance та попереднього неназваного інвестора.
За оцінками Constellation, її бізнес-модель потребуватиме сузір’я з 1500 супутників для забезпечення глобального покриття зі швидкістю передачі даних 150 Мбіт/с на низхідній і 50 Мбіт/с на висхідній лінії зв’язку та затримкою менш як 30 мілісекунд.
Компанія планує спочатку вивести на орбіту корисне навантаження до червня 2025 року, щоб провести наскрізне тестування послуги. Звідти вона запустить два прототипи супутників до кінця 2026 року, розгортання серійних супутників заплановане на 2027.
Product Designer задонатив ЗСУ особистий Starlink. Як він це зробив
Арсеній Фещенко працює на позиції Product Designer платформи по оренді квартир у Києві та Лондоні bird. Нещодавно хлопець задонатив на потреби ЗСУ особистий Starlink. Розповідаємо, як це вдалося зробити.
Британець створив інструмент для злому Starlink з деталями на $25. Чи виведе він термінал з ладу? WIRED
Британський дослідник безпеки Леннерт Воутерс створив modchip — спеціальний інструмент злому, який можна приєднати до антени Starlink. Готові деталі для нього коштують $25.
10 серпня на конференції з безпеки Black Hat у Лас-Вегасі дослідник розкрив подробиці збоїв у терміналах Starlink та розповів про те, як серія апаратних недоліків дозволяє зловмисникам отримати доступ до системи і запустити власний код на пристроях. Про це написав WIRED.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі