🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Вікторія ГорбікЗброя
28 травня 2022, 21:30
2022-05-28
Українські розвідники знайшли американські мікрочіпи у
російській зброї
Українська розвідка розсказала про переважно американські мікрочіпи, які, за їхніми словами, були знайдені на російській зброї чи військовій техниці, захопленій або знищеній в ході російського вторгнення на території України. Про це пише THE WAR ZONE, з посиланням на списки цих чипів, переданих ним розвідниками.
— у командному пункті протиповітряної оборони «Барнаул-Т» знайдені 8 мікрочіпів американських виробників, таких як Intel, Micrel, Micron Technology та Atmel Corp;
— у пеленгаторі системи ППО «Панцирь» знайдені 5 чіпів американського виробництва: виробництва AMD, Rochester Electronics, Texas Instruments та Linear Technology;
— російського розвідувально-ударного гелікоптера Ка-52 «Алігатор» 22 мікросхеми американського виробництва та один чіп корейського виробництва: Texas Instruments, IDT, Altera USA, Burr-Brown, Analog Devices Inc., Micron Technology, Linear Technology і TE Connectivity;
— крилатої ракети Х-101 (АС-23А Кадьяк) знайдені щонайменше 35 мікросхем американського виробництва, у тому числі Texas Instruments, Atmel Corp. Rochester Electronics, Cypress Semiconductor, Maxim Integrated, XILINX, Infineon Technologies, Intel, Onsemi та Micron Technology.
Походження мікрочіпів, знайдених у цій російській зброї, невідоме. Ці чіпи не обов’язково повинні бути отримані безпосередньо від виробників. Крім того, існує величезний і в основному нерегульований ринок перероблених чіпсів, які в основному походять з Китаю, і багато з них, здається, досить старі.
IDT, наприклад, була придбана японською фірмою Renesas у 2019 році. Micrel була придбана Microchip Technology Incorporated у 2015 році. Atmel Corp. також була придбана Microchip Technology у 2016 році. Cypress Semiconductor Corp. була придбана Infineon Technologies у 2020 році. Altera була придбана Intel у 2015 році. Burr-Brown був придбаний Texas Instruments у 2000 році.
Скіп Періш, експерт з питань боротьби з безпілотниками/зброєю спрямованої енергії/електронною війною/червоною командою для НАТО та військових США, переглянув список компонентів, наданих українською розвідкою, і сказав, що вони порушують низку питань.
Більшість з виробників мікрочіпів, до яких звернувся The War Zone, заявили, що більше не мають бізнесу з росією. Багато хто сказав, що вони або не знають, або не можуть контролювати, куди потрапляють їхні вироби. І одна компанія спростувала твердження української розвідки про те, що її мікросхеми були знайдені в російській військовій техніці.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)