🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
9 квітня 2025, 13:11
2025-04-09
Американський стартап Praxis розглядає Україну як місце для побудови свого першого міста, де мешканці будуть працювати над розвитком технологій у різних галузях
У травні співзасновник і CEO американського стартапу Praxis Драйден Браун розпочне тур різними містами світу, зокрема відвідає Київ, щоб обрати місце для створення першого міста, мешканці якого будуть працювати над розробками в галузі ШІ, біотехнологій, енергетики, криптовалют і передового виробництва. Стартап фінансується інвесторами Кремнієвої долини. Для міста йому потрібно щонайменше 40,5 км².
У травні співзасновник і CEO американського стартапу Praxis Драйден Браун розпочне тур різними містами світу, зокрема відвідає Київ, щоб обрати місце для створення першого міста, мешканці якого будуть працювати над розробками в галузі ШІ, біотехнологій, енергетики, криптовалют і передового виробництва. Стартап фінансується інвесторами Кремнієвої долини. Для міста йому потрібно щонайменше 40,5 км².
Браун планує відвідати Нуук у Гренландії, Буенос-Айрес, Рим, Афіни, Окленд, Марракеш, Токіо, Київ і столицю Домініканської Республіки Санто-Домінго, щоб обрати місце для побудови міста до кінця 2025 року, пише Bloomberg.
Що таке Praxis
Співзасновник і CEO американського стартапу Praxis Драйден Браун. Джерело: Bloomberg
Praxis є частиною руху, заснованого на ідеї «мережевої держави» — терміну, який запропонував інвестор Баладжі Шрінівасан, який припустив, що ідеологічно згуртовані онлайн-групи можуть еволюціонувати і заселити свої власні самоврядні території.
Це технологічний варіант спеціальних економічних зон або чартерних міст, де приватні суб'єкти укладають угоди на розвиток територій, управління якими відрізняється від управління приймаючої країни.
Концепція стала популярною серед технологічних підприємців, які прагнуть уникнути обтяжливих, на їхню думку, правил та податкових режимів.
Стартап Praxis, якому вже 5 років, називає себе суверенною мережею, оскільки це віртуальна спільнота зі «спільною культурою». На сайті говориться: «Praxis — це дім для хоробрих, які прагнуть чеснот і мудрості».
Praxis зацікавлений у простішому регулюванні, яке допомогло б її членам просувати дослідження в галузі штучного інтелекту, біотехнологій, енергетики, криптовалют і передового виробництва.
Місто буде управлятися із залученням ШІ. Воно стане середовищем, яке прискорить технологічні дослідження, і матиме сприятливе для роботодавців трудове законодавство, яке Браун описує як «сумісне з Ілоном».
Окрім Брауна, проєктами Praxis з розвитку нерухомості керує колишній генеральний директор Howard Hughes Corp. Девід Вайнреб.
Як просувається проєкт станом на сьогодні
Стартап залучив близько $500 млн від інвесторів, серед яких — криптовалютна компанія GEM Digital, Apollo Projects Сема Альтмана, Pronomos Capital — венчурний фонд Пітера Тіля, який інвестує в чартерні міста, а також венчурні компанії Bedrock, Paradigm, Winklevoss Capital і Day One Ventures.
На своєму сайті Praxis повідомляє, що понад 87 000 людей подали заявки на отримання громадянства — або «праксианців» — заповнивши коротку онлайн-форму, в якій просять вказати свої профілі в LinkedIn та Instagram.
Браун каже, що багато з потенційних резидентів Praxis — це засновники технологій та працівники з Кремнієвої долини, які прагнуть займатися інноваціями в менш зарегульованому середовищі.
Останні кілька років Браун витратив на встановлення зв’язків з урядами, місцевими адміністраторами та розробниками в цільових країнах. Місцевим жителям буде дозволено відвідувати місто, працювати і, можливо, переїжджати в місто. «Ми не будемо маленьким анклавом, покликаним виключити місцеве населення».
Не гарантовано, що Браун отримає теплий прийом в усіх країнах. Наприклад, у Гренландії йому не дуже зраділи.
Влітку 2024 року Браун відвідав Гренландію. У дописі X він написав: «Я поїхав до Гренландії, щоб спробувати її купити». Він нагадав, що під час цього візиту він переконався, що країну можна використовувати для моделювання того, як буде досліджувати Марс чи Місяць.
«Гарна фантазія, але забудьте про це», — відповів данський парламентарій Расмус Ярлов.
Що буде після того, як оберуть місце для побудови міста
Після того, як буде оголошено місце розташування та буде забезпечена підтримка приймаючої країни, Praxis відправить невелику делегацію прихильників для переїзду у 250-1000 модульних будинків. Потім створять велике місто.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.