АМКУ оштрафував BlaBlaCar на понад 400 000 грн: що відомо
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію ТОВ «І-Тревелс», яка управляє BlaBlaCar в Україні, на 424 486 грн.
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію ТОВ «І-Тревелс», яка управляє BlaBlaCar в Україні, на 424 486 грн.
Антимонопольний комітет України оштрафував компанію ТОВ «І-Тревелс», яка управляє BlaBlaCar в Україні, на 424 486 грн.
Компанія не надала своєчасно інформацію на запит комітету.
«27 березня 2025 року Антимонопольний комітет України прийняв рішення, яким визнав дії ТОВ „І-Тревелс“, у вигляді неподання інформації Комітету на вимогу заступника Голови Комітету — державного уповноваженого у встановлений ним строк, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та наклав на товариство штраф у розмірі 424 486 гривень», — говориться у повідомленні АМКУ.
У комітеті зазначили, що продовжують здійснювати контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку надання послуг спільного використання автомобілів за допомогою онлайн-платформ.
Саме в межах цього контролю, заступником Голови Комітету було направлено вимогу про надання інформації до ТОВ «І-Тревелс», що управляє онлайн-платформою спільних автомобільних поїздок BlaBlaCarr, доступною на вебсайті, на мобільній версії сайту та у вигляді мобільного застосунку.
Відповідь на вимогу товариство мало надати протягом 15 календарних днів із дня її отримання, але ТОВ «І-Тревелс» у встановлений строк відповіді не надало.
«Зважаючи на вказані факти, Антимонопольний комітет України визнав такі дії ТОВ „І-Тревелс“ порушенням, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України „Про захист економічної конкуренції“ у вигляді неподання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України», — додали у комітеті.
Як повідомляє комітет, ТОВ «І-Тревелс» співпрацювало з АМКУ під час розгляду справи.
«Товариство не заперечувало факту ненадання інформації на відповідну вимогу, однак зазначило, що це зумовлено збоєм внутрішньої комунікації ТОВ „І-Тревелс“, а не умисними діями щодо ухилення виконання вимоги Комітету. До того ж ТОВ „І-Тревелс“ надало запитувану інформацію в повному обсязі, дізнавшись про факт ненадання інформації», — зазначило відомство.
Ці обставини були враховані під час визначення розміру штрафу, який був зменшений.