😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Микита КазимировГаджети
7 грудня 2022, 14:28
2022-12-07
Apple перейде на використання американських чипів замість тайванських. Пояснюємо, чому це важливо
Глава Apple Тім Кук оголосив про рішення компанії перейти на чіпи та напівпровідники американського виробництва. У цьому технологічному гіганту допоможе новий завод, відкритий в Аризоні. Розповідаємо, як такі зміни можуть вплинути на світовий ринок.
Глава Apple Тім Кук оголосив про рішення компанії перейти на чіпи та напівпровідники американського виробництва. У цьому технологічному гіганту допоможе новий завод, відкритий в Аризоні. Розповідаємо, як такі зміни можуть вплинути на світовий ринок.
6 грудня 2022 року Тім Кук відвідав особливі заходи на заводі з виробництва чіпів в Аризоні. Там же був присутній президент США Джо Байден.
Під час відвідування Кук оголосив, що Apple купуватиме чіпи саме з американського заводу. «Це вкрай важливий момент», — зазначив СЕО Apple.
Самою фабрикою керуватиме TSMC, розташована в Тайвані. Це найбільша компанія у світі, яка відповідає за виробництво чіпів та напівпровідників. Вона постачає свою продукцію практично всім відомим технологічним компаніям. Саме на її процесорах працюють iPhone, iPad і Mac.
І тепер Apple зможе закуповувати все необхідне прямо в США, що спростить роботу компанії. Кук зазначив, що поточна угода — це лише початок. Мабуть, у майбутньому Apple хоче повністю перейти на американське виробництво.
Новина про рішення Apple дуже важлива в контексті «напівпровідникової кризи» та геополітичної ситуації у світі. Тайвань — це найбільший у світі ринок виробництва чіпів і напівпровідників. Apple та іншим компаніям доводиться регулярно закуповувати великі партії продукції. А це створює додаткові логістичні труднощі та призводить до величезних витрат.
Масштабні проблеми розпочалися у 2020 році через епідемію коронавірусу. Тоді перельоти та водяне сполучення між країнами сильно обмежили. Через це світові гіганти рівня Apple та Sony не могли вчасно отримувати свої чіпи, що спричинило дефіцит техніки. Наприклад, PlayStation 5 навіть сьогодні вільно купити вийде далеко не скрізь.
Додаткове напруження створюють і відносини Тайваню з Китаєм. Останній не визнає незалежність Тайваню і потенційно може розпочати військове вторгнення, щоб насильно приєднати до себе нові території. А це призведе до повної зупинки постачання напівпровідників та великої світової кризи у сфері технологій.
Відкриття заводу в Аризоні вирішує дуже багато проблем Apple. Компанія зможе суттєво скоротити витрати на логістику та уникнути багатьох проблем із виробництвом. Також керівництво зможе особисто контролювати хід робіт, робити його за потреби гнучкішим і підлаштовувати під свої потреби.
Навіть із частковим переходом на американські чіпи та напівпровідники Apple опинилась у суттєвому плюсі. Швидше за все, до чогось подібного рано чи пізно прийдуть інші технологічні компанії.
У результаті дефіцит нових технологій на світовому ринку може суттєво скоротитися, а то й зовсім зникнути. Щоправда, на ціни це навряд чи вплине. Все-таки праця робітників на американських заводах коштує дорого.