💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоЗброя
21 серпня 2024, 18:56
2024-08-21
Стартап Ares Industries заявив, що створить «лоукост» крилаті ракети, які в 10 разів дешевші за звичайні
В американському стартапі Ares Industries говорять, що створюють новий клас протикорабельних крилатих ракет у «10-кратно меншому і в 10-кратно дешевшому формфакторі». На це їх надихнув досвід війни росії проти України та конфліктів на Близькому Сході, а також потенційна війна з Китаєм.
Про це вказано в повідомленні стартапу на Y Combinator. Його заснували серійний підприємець Деван Плантамура та інженер Алекс Ценг.
За їхніми словами, ракети Ares Industries будуть сумісні з наявними пусковими платформами, доставлятимуть менші корисні вантажі на високих дозвукових швидкостях і «знищуватимуть кораблі на відстані сотень миль». Спершу розробники планують зосередитися на наземних і корабельних варіантах, але згодом хочуть розширити продукт до версій повітряного базування, а також версій зі збільшеною дальністю польоту і різним корисним навантаженням.
«Війна з Китаєм у Тайванській протоці не буде схожа на те, що ми бачили в Україні чи на Близькому Сході. Військові експерти Міністерства оборони та військові експерти сходяться на думці, що найбільш корисною зброєю в такому конфлікті буде протикорабельна зброя великої дальності або крилаті ракети», — стверджують Ares Industries.
Вони вважають, що Сполучені Штати не підготовлені належним чином і в потенційному конфлікті її запаси зброї вичерпаються за кілька тижнів. Розробники говорять, що «нещодавні конфлікти на Близькому Сході й в Україні «показали, що наявна зброя «занадто велика і занадто дорога» для сучасних війн.
«Наявні протикорабельні крилаті ракети — це малосерійні, багатомільйонні, 3000-фунтові бегемоти, призначені для знищення великих крейсерів та есмінців. Але китайський суднобудівний потенціал набагато перевершує наш, і ми не можемо створити достатню кількість протикорабельних ракет для протидії», — зазначають в Ares Industries.
За словами розробників, вони створили й випробували кілька прототипів своїх ракет, і збираються надіслати ракетні системи першим клієнтам вже до середини наступного року. Наразі Ares Industries шукає аерокосмічних інженерів, які допоможуть реалізувати їхні прототипи.
Раніше віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що оборонний кластер Brave1 налічує вже понад дві тисячі розробок, які отримали $5 млн грантів. Він також анонсував спецпроєкт ракетної програми, який стартує вже цього року.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.