💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаSpaceTech
20 лютого 2023, 13:27
2023-02-20
Астрофізик із NASA закликає терміново летіти на Уран. Навіщо?
Астрофізик Кетлін Мандт із NASA опублікувала нову наукову статтю, у якій вона закликає агентство в найближчому майбутньому створити новий космічний апарат і відправити його для дослідження Урана.
Кетлін Мандт вважає, що необхідно не затягувати зі створенням космічного апарату, який отримав кодову назву Uranus Orbiter and Probe, щоб відправити його для дослідження Урана та його супутників уже до 2032 року.
Цей крижаний гігант є дуже дивною планетою, а на його супутниках можуть бути підземні океани, що підтримують життя, пише з посиланням на науковицю Futurism.
Учена пропонує створити космічний апарат, який складатиметься з двох апаратів — орбітального, який вивчатиме всю планету з космосу, а також його супутники, та зонда, що спуститься в атмосферу Урану.
Мандт вважає, що дослідження Урана, який є крижаним гігантом, може допомогти у вивченні інших екзопланет поза Сонячною системою. Виявилося, що такі загадкові планети, як Уран, є одними з найпоширеніших у Всесвіті, згідно з останніми дослідженнями.
Мандт вважає, що дослідження Урана, який є крижаним гігантом, може допомогти у вивченні інших екзопланет поза Сонячною системою. Виявилося, що такі загадкові планети, як Уран, є одними з найпоширеніших у Всесвіті, згідно з останніми дослідженнями.
З чого складається Уран
Якщо газові гіганти, такі як Юпітер і Сатурн, складаються переважно з газу, то Уран і Нептун, які називають крижаними гігантами (хоча по суті вони теж газові гіганти), мають у своєму складі важчі елементи. Але досі Уран, як і Нептун, залишаються найзагадковішими планетами Сонячної системи, адже більшість інформації про них вчені отримали лише завдяки космічним апаратам «Вояджер» ще у 1980-х роках. Але цієї інформації явно замало.
З іншого боку, майбутня місія до Урану вже здобула у NASA найвищий пріоритет реалізації у найближче десятиліття.
На думку науковиці, ця місія допоможе дізнатися про те, як сформувався Уран, допоможе розгадати його головні таємниці, також ми зможемо дізнатися більше про його кільця, а також про супутників, які можуть приховувати підземні океани з рідкою водою, де можливо потенційне життя.
Уран — блідо-блакитний крижаний гігант, залежно від пори року на цій планеті, знаходиться на відстані від 2,6 до 3,15 млрд км від Землі. Повний оберт навколо Сонця він робить за 84 роки і вченим відомо про існування 9 кілець у планети, а також 27 супутників. Однією з найголовніших дивин планети є нахил осі обертання, адже це єдина планета Сонячної системи, яка обертається навколо Сонця, ніби лежачи на боці.
Мандт повідомляє, що вважається, що таке становище Урана в космосі могло бути викликане зіткненням планети з іншим об'єктом. Але чи це так, може з’ясувати новий космічний апарат. Також Уран має дуже незвичайне магнітне поле, і ми поки що не знаємо, як Уран його створює.
Водночас вчені помітили на деяких супутниках Урана певну геологічну активність, що може свідчити про те, що у своїх надрах планети тануть океани з рідкої води. А там, де є вода, там може бути мікробне життя. Також за словами вченої, нова місія можливо допоможе виявити раніше невідомі супутники крижаного гіганта.
«Місія до Урану допоможе розкрити не лише головні таємниці планети, а й проллє світло на еволюцію Сонячної системи. Також це буде перший крок до ретельного вивчення Нептуна, який також залишає багато питань без відповідей», — каже Мандт.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі