🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
11 листопада 2024, 17:01
2024-11-11
Ярослав Ажнюк: «Кожен з тих 80% українців, у кого на телефоні стоїть російський троянський Telegram, програє цю війну просто через лінь»
Засновник компанії з розробки гаджетів для тварин Petcube (також двох mill-tech стартапів та проєкту Kremlingram) Ярослав Ажнюк заявив, що Україна програє інформаційну війну з росією й наголосив на важливості зміни месенджера Telegram на західні аналоги.
«З 2023 по 2024 рік використання Telegram для обміну повідомленнями зросло з 75% до 81% серед усіх українців, а для отримання новин — з 72% до 73%. Ми катастрофічно програємо цю внутрішню інформаційну війну з росією, частково через те, що майже ніхто не усвідомлює, що вона відбувається», — написав Ажнюк в LinkedIn.
За його словами, кожен з тих 80% українців, у кого на телефоні «стоїть російський троянський Telegram», програє цю війну «просто через» лінь.
«Лінь перейти на WhatsApp, Signal чи веб-платформу, лінь домовитися про це зі співвласниками будинку чи шкільним чатом, лінь змінити внутрішню політику компанії, організації чи сільради, лінь підписатися на канал Повітряних Сил у WhatsApp з оповіщеннями про наближення безпілотників», — пояснив засновник Kremlingram.
Він вказав, що в цьому також є провина «лінивих та дещо жадібних до грошей, слави та влади впливових осіб, медіаменеджерів та ЗМІ», які за майже три роки не почали міграцію своєї аудиторії з Telegram-каналів на «непідконтрольну ворогу платформу, що прагне знищити все українське». «Ми або змінимося, або загинемо», — заявив Ярослав Ажнюк.
Наприкінці жовтня вийшли результати опитування, яке стверджує, що найпопулярнішим джерелом інформації українці обирають Telegram. Йому надають перевагу 47% респондентів. Для пошуку необхідної інформації YouTube обирають 26%, «Єдиний марафон новин» — 21%, а 19% респондентів віддали перевагу розповідям очевидців подій/знайомих та офіційним державним джерелам.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Жаль, тут не можна вставити скріншот. Бо стаття про шкоду "телеграму" закінчується рекламою бота і каналу в "телеграмі" самого dev.ua. Дуже іронічно і показово.
Жаль, тут не можна вставити скріншот. Бо стаття про шкоду "телеграму" закінчується рекламою бота і каналу в "телеграмі" самого dev.ua. Дуже іронічно і показово.