Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Марія БровінськаЗброя
5 січня 2023, 16:03
2023-01-05
Франція передає Україні легкі танки AMX-10RC і бронетранспортери Bastion. Що відомо про цю зброю
Франція ухвалила рішення передати Україні легкі танки, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Раніше ЗМІ Франції зауважували, що президент Еммануель Макрон під час телефонної розмови пообіцяв Зеленському, що ЗСУ незабаром отримають французькі бронеавтомобілі AMX-10RC. До них французи додадуть бронетранспортери Bastion.
Франція ухвалила рішення передати Україні легкі танки, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Раніше ЗМІ Франції зауважували, що президент Еммануель Макрон під час телефонної розмови пообіцяв Зеленському, що ЗСУ незабаром отримають французькі бронеавтомобілі AMX-10RC. До них французи додадуть бронетранспортери Bastion.
Розповідаємо, що це за зброя та чим вона корисна.
Колісний танк чи бронеавто?
Бронеавтомобіль AMX-10RC часто класифікують як колісний легкий танк. Він може боротися із бронетехнікою.
AMX-10 RC оснащується 105-міліметровою гарматою та кулеметом. Ця бронемашина створена фірмою Satory Military Vehicles, спільним підприємством GIAT (сьогодні Nexter Systems) та Renault.
Фахівці зазначають, що танк використовує спеціальні боєприпаси, оскільки його 105-мм гармата F2 не уніфікована з іншими 105-мм снарядами країн НАТО. Також його броня захищає від стрілецької зброї, але не від більших калібрів.
Машину обладнано потужною 105-міліметровою гарматою GIAT, встановленою у зварній алюмінієвій башті. Башта TK 105 також служить для розміщення трьох членів екіпажу, а водій сидить у передній частині корпусу. Для наведення гармати передбачена система керування вогнем COTAC. Усі шість коліс машини є керованими.
Гармата 105/47 F2 MECA стріляє боєприпасами 105×527R. У башті використовується електрогідравлічна система керування гарматою SAMM CH49 без системи стабілізації. Також встановлено кулемет ANF1 калібру 7,62 мм, а з боків вежі встановлено два димових гранатомети з електроприводом. Загалом машина може перевозити 38 снарядів, 4000 патронів калібру 7,62 мм і 16 димових шашок.
«Але, все ж таки, зараз перед Україною не так і багато варіантів посилення ЗСУ бронетехнікою. І у випадку пропозицій від Франції з адекватною кількістю AMX-10RC, яких у строю станом на 2021 рік було 245 одиниць, нехтувати цією можливістю не варто», — вказує профільне видання Defense Express.
Французький Bastion
Також восени ЗМІ Франції повідомляли, що Україна отримає 20 бронетранспортерів Bastion.
Цей французький багатоцільовий БТР виробництва компанії Acmat класифікується як броньований повнопривідний армійський автомобіль — позашляховик. Франція поставляла його в Африку, Близький Схід і Північну Америку.
Цей БТР побудований на шасі бронеавтомобіля VLRA. Вперше машина була представлена у Великій Британії на виставці озброєнь DSEI у 2010 році. Bastion створювався насамперед для французьких спецпризначенців, що діють в Африці, і тому адаптований до відповідних кліматичних умов.
У 2015 році міністерство оборони США закупило 62 БТР Bastion для передачі їх різним місіям, що діють в африканських країнах.
Є декілька модифікацій «Бастіона». Базова розрахована на транспортування пʼяти спецпризначенців, передбачає встановлення на даху виносної турелі з 12,7-міліметровим кулеметом чи бойового модуля. Додатково можна встановити три 40-міліметрові гранатомети (два з заду, один у передній частині) чи три кулемети калібру 7,62. Є протимінний захист. Розширена модель Bastion APC Extreme Mobility вміщує до восьми бійців. Екіпаж — дві людини.
Цей БТР має на озброєнні кулемет і димові гранатомети. Він важить близько 12 тонн, перевозить 8–10 бійців і рухається зі швидкістю до 110 км/годину.
Bastion оснащений бронею Stanag 459, яка захищає екіпаж від боєприпасів калібром 7,62 мм і уламків мін.
Купити зброю під час війни: документи, терміни, зміни в процедурі та легальне використання
Питання про легалізацію носіння вогнепальної зброї порушувалося вже неодноразово. Більшість людей висловлюються «ЗА» в цьому питанні ще до початку повномасштабної війни. Після запровадження військового стану процедуру спростили.
dev.ua з’ясував, яку зброю можуть отримати громадяни України легально під час воєнного стану, як це зробити, де вона має зберігатися та як її можна правомочно використати. Крім цього, редакція обрала думку юристів, які описали відповідальність за нелегальну купівлю та використання зброї.
(Попередня публікація від 22.02.2022)