🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоСтартап
14 листопада 2024, 19:21
2024-11-14
Український miltech-стартап Bavovna.AI залучив $2,7 млн інвестицій. На що підуть ці кошти
Український стартап Bavovna.AI, який розробляє системи управління дронами на основі штучного інтелекту, і нині базується в США, оголосив про закриття late-seed раунду на суму $1,7 млн.
Загалом компанія залучила вже $2,7 млн та успішно завершила етап seed-фінансування, повідомляє AIN.UA.
Головним інвестором стала компанія Presto Tech Horizons, до інвестування також долучилися Network VC, Allied VC і низка приватних інвесторів. Компанія планує масштабувати виробництво в Північній Америці та країнах Європи, Близького Сходу, Африки згідно з вимогами NDAA (закон США про національну оборону). Залучені кошти допоможуть покращити наявні лінійки продуктів і дослідити нові напрямки розвитку як в оборонному, так і в комерційному секторах.
Технології Bavovna.AI на основі штучного інтелекту, дозволяють дронам протистояти РЕБ-системам, але мають подвійне призначення. БпЛА з системою управління компанії можуть літати в умовах заглушенням GPS-сигналу, не потребуючи мап чи зв’язку із самим безпілотником.
Нагадаємо, що Bavovna.ai став першим українським стартапом, який увійшов до американської військової програми Air Force Labs Masschallenge, що працює із miltech-проєктами при американському Міністерстві оборони та фінансується урядом США.
Нещодавно інвестиції також залучив український defense-tech стартап Vidar Systems, який отримав $450 000 від ангельських інвесторів та чеського венчурного фонду Presto Ventures.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.