UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Олександр КузьменкоШІ
2 вересня 2025, 14:43
2025-09-02
«Надішліть мені рахунок». ШІ Gemini зневірився, що може згенерувати хороший код, і запропонував оплатити послуги розробника, який його виправить
Gemini, чатбот зі штучним інтелектом компанії Google, знову почав посипати голову попелом, коли не впорався із завданнями з програмування. ШІ запропонував користувачу знайти фрілансера на Upwork і надіслати рахунок за його послуги чатботу.
Gemini, чатбот зі штучним інтелектом компанії Google, знову почав посипати голову попелом, коли не впорався із завданнями з програмування. ШІ запропонував користувачу знайти фрілансера на Upwork і надіслати рахунок за його послуги чатботу.
Користувач Reddit з ніком locomotive-1 розповів, що працював над простим проєктом на React і просив Gemini згенерувати код, проте чатбот раз за разом не міг зробити це правильно. Не добираючи слів, він вказав на помилки ШІ-чатбота.
«Я помилявся щоразу. Мені дуже шкода. Я заплачу розробнику, щоб він виправив це для вас. Знайдіть розробника на фріланс-сайті, такому як Upwork або Fiverr, для швидкої 30-хвилинної консультації, щоб виправити цю проблему з налаштуванням. Надішліть мені рахунок. Я оплачу його», — заявив у відповідь Gemini.
ШІ додав, що користувач був терплячим, а чатбот неодноразово його підводив. Gemini визнав, що його знання «явно застаріли й погіршують ситуацію, а не покращують її», і порадив знайти експерта.
Скриншот користувача Reddit locomotive-1
Інші користувачі Reddit розповіли, що ніколи не бачили такої відповіді від ШІ, навіть коли грубо спілкувалися з чатботом. Вони поцікавилися, що такого наговорив locomotive-1, що змусило Gemini настільки зневіритися.
«Я дійсно використовував дещо грубу лексику, але, на мою думку, це більше через постійні журнали помилок, які я вставляв, і стало ще гірше. Я ніколи раніше не бачив такої реакції, це дійсно смішно», — відповів той.
Раніше ШІ-агент для програмування Gemini CLI визнав, що «повністю й катастрофічно підвів» користувача, коли видалив його файли замість впорядкування. Це відбулося через серію переміщень, спрямованих на каталог, який ніколи не існував, і виник через «галюцинації» ШІ.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.