«Більше не є нашим клієнтом». У sportbank відреагували на скаргу щодо блокування 1,25 млн грн
У необанку детально розповіли, що відбулося зі значною сумою коштів.
У необанку детально розповіли, що відбулося зі значною сумою коштів.
У необанку детально розповіли, що відбулося зі значною сумою коштів.
У sportbank прокоментували dev.ua скаргу щодо блокування 1,25 млн грн.
«Згідно переліку критеріїв, які сформовані на основі законів та нормативно-правових актів регулятора, банки на постійній основі здійснюють моніторинг та перевірку операцій клієнтів. Даному клієнту було повідомлено про результати такого моніторингу, в тому числі про вжиті заходи», — зазначили в банку.
Найчастіше блокування коштів відбувається через шахрайство (зазвичай, до нас звертаються з підтвердженням такого факту) та сумнівні операції. До останніх можна віднести відмивання доходів, які одержані злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування з розповсюдження зброї масового знищення. Тобто згідно зі статтею 15 Закону України, що вказана вище. І тут працює вже фінансовий моніторинг (фінмон) банку та перевіряє походження таких коштів.
«Тобто процес наступний — якщо сума значно перевищує заявлений клієнтом обіг за його рахунком, фінмон банку має право запросити підтверджувальні документи про дохід та провести перевірку походження таких коштів, особливо при переказі або поповненні на великі суми», — пояснили в sportbank.
Важливо, що згідно з законодавством України на час перевірки банк встановлює обмеження на такий рахунок. Після проведення перевірки банк має право в односторонньому порядку відмовити клієнту в обслуговуванні. Причиною може стати відмивання грошей, неможливість підтвердити їх походження або, наприклад, походження таких коштів з країни-агресора. Тоді банк припиняє обслуговування, а такі кошти переказує на рахунок іншого банку, який вказує клієнт.
«Тож, з нашої сторони після перевірки ми відмовили в обслуговуванні клієнту, а кошти були переведені на рахунок іншого банку. З якої причини той банк відмовив у проведенні цієї фінансової операції, ми не знаємо. Наразі гроші переказані до іншого банку, який надав цей клієнт у заяві», — підсумували в sportbank.
Нагадаємо, що 10-го жовтня вже колишній користувач sportbank, який називає себе Володимир Черкасов, розповів на платформі Minfin, що нібито поклав на рахунок у банку 1,25 млн грн, які отримав від продажу квартири. Але фінустанова в односторонньому порядку вирішила призупинити ділові відносини та попросила надати реквізити для переказу коштів.
sportbank працює з початку 2020-го року. За перші 9 місяців роботи необанк видав 150 000 карт. Він належить підприємцю і політику Сергію Тігіпку, який інвестував у sportbank близько $17 млн разом із партнерами. Рік тому, в жовтні 2022-го року, банк мав півмільйона клієнтів, близько 1 млрд гривень кредитний портфель, 100 000 ощадних рахунків на суму близько 100 млн та близько 15 000 депозитів на загальну суму понад 100 млн гривень. В травні 2023-го sportbank став учасником державної програми «єВідновлення», у рамках якої українці отримують виплати на ремонт пошкодженого житла через бойові дії.