💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
16 жовтня 2024, 12:17
2024-10-16
«В армії та IT є дещо схоже — постійно треба розвиватись». Колишній тестувальник, а нині боєць «Азову» з позивним «Гімлі» розповів, за якої умови залишився б у ЗСУ після перемоги
Боєць 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» із позивним «Гімлі» до повномасштабного вторгнення росії в Україну був айтівцем, і планує повернутися до IT. Проте він говорить, що йому подобається займатися військовою справу, і він міг би продовжити свою кар'єру тут.
«Я народився в багатодітній родині медиків: нас троє братів, я — наймолодший. Наше дитинство не було заможним, часто хотілося кращого життя. Старший брат пішов стопами батьків і став терапевтом, а середній, старший за мене на 10 років, вирішив змінити родинну традицію й обрав спеціальність, що дозволила йому розвиватися в ІТ», — розповів «Гімлі» в інтерв’ю ITC.
Він розповів, що його брат після навчання почав працювати в ІТ, і тоді «Гімлі» зрозумів, що це може забезпечити стабільне майбутнє. Тому він також обрав факультет комп’ютерної інженерії.
На другому курсі майбутній айтівець почав працювати на фрилансі й допомагав старшому брату з проєктами. Один із них — онлайн-платформа для тестування медиків «КРОК».
«На той момент не було жодного ресурсу, де всі тести були зібрані в одному місці. Мій брат створив сайт із нуля: фронтенд, бекенд. Там можна було онлайн складати ці тести. Я допомагав йому з простими задачами, а потім ми разом розвивали цей проєкт. Потім я використав його як дипломну роботу, думаю, що він досі існує», — говорить «Гімлі»,
Після університету він влаштувався працювати мануальним тестувальником в одеську компанію, щоб набратися досвіду і згодом знайти кращі пропозиції. За його словами, план спрацював — з часом рекрутери почали самі його знаходити.
Після початку повномасштабного вторгнення «Гімлі» одразу намагався мобілізуватися через ТЦК, але там був «бардак» і величезні черги. Тому спершу він потрапив до ТРО і місяць чергував на блокпостах, вокзалах, патрулював вулиці.
За його словами, він із друзями хотіли воювати, тому коли побачили заклик Богдана Кротевича долучатися до «Азову», подали заявки й вже за кілька днів отримали папери на переведення.
«Якби довелося обирати ще раз, зробив би те саме. Моя військова спеціальність — кулеметник. Але з часом командири дізналися, що я працював в ІТ, і почали пропонувати мені розвиватися в інших сферах. Я допомагав зі зв’язком на своєму напрямку, і мене перевели в розвідку. Зараз я командир взводу радіорозвідки», — розповів «Гімлі».
Він говорить, що між його посадою в ІТ та армії є одна спільна риса — постійний розвиток. Це означає, що потрібно постійно розбиратися у новому, вдосконалювати процеси. «В армії це особливо важливо, адже тут від цього залежать життя», — зазначає військовий.
За його словами, йому подобається займатися військовою справою і він навіть думав залишитися в армії після перемоги.
«Але це можливо лише за умов, що армія запропонує конкурентні з ІТ умови. Наприклад, зарплату, за яку можна забезпечити сім’ю, дружину, кота якогось. Якщо так буде, то, можливо, я залишусь, але поки планую повернутися до ІТ після перемоги», — говорить «Гімлі».
Він порадив військовозобов’язаним, які ще не служать, вже шукати «хороше місце», бо «все одно багато будуть мобілізовані».
«Нещодавно до нас приходив чоловік, хотів вступити в підрозділ, але його не відпустила дружина. А нещодавно дізнався, що його мобілізували в рандомний підрозділ через ТЦК, де все може бути далеко не так добре, як у нас», — пояснив військовий.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.