Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоВійна
15 лютого 2024, 12:49
2024-02-15
«Багато айтівців фактично не стоять на обліку й не хочуть іти до ТЦК». У Мінцифри назвали основу проблему бронювання
Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів про проблеми з бронюванням айтівців. За його словами, наразі існує «не дуже проста, але зрозуміла система бронювання».
Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів про проблеми з бронюванням айтівців. За його словами, наразі існує «не дуже проста, але зрозуміла система бронювання».
На його думку, основна проблема бронювання полягає в тому, що багато айтівців фактично не стоять на обліку. «Вони не хочуть іти до ТЦК, і що робити з цим, ніхто не знає. Сьогодні існує може й не дуже проста, але зрозуміла система бронювання. Для критичних компаній бронюється 50% військовозобовʼязаних», — сказав Борняков в інтерв’ю LIGA.Tech.
За його словами, ці 50% були дуже важким компромісом, бо «військові хотіли менше, ми хотіли більше, але домовилися наполовину».
«Ми не можемо сьогодні дозволити бронювати 100% — хто ж тоді буде воювати? У військових є на це запит», — каже заступник міністра.
Борняков каже, що люди нібито вважають, що тих, кого не забронювали відразу заберуть на війну. Але, за даними опитувань, такої ситуації (коли 50% незаброньованих айтівців одразу мобілізують) не існує, це «міф», стверджує представник Мінцифри.
«Усе це стосується резидентів «Дія.City». Якщо компанія не резидент, то їй буде важко отримати статус критичного і забронювати працівників. Наявність статусу резидента «Дія.City» спрощує отримання статусу критичної компанії, — говорить Олександр Борняков.
Він вказує на те, що законодавство забороняє бронювати ФОПів, і не лише в IT. «Щодо гіг-контрактів було дискусійне питання. Ми хотіли наполягати, але в Міноборони була своя позиція. Вони не бачать спеціальностей у гіг-контракторів, на відміну від штатних працівників, тому їм важче відстежувати, кого бронювати», — пояснює заступник міністра.
За його словами, пропозиція бронювання за сплатою ПДФО поки не працює, але ця ідея «витає у повітрі». Цей план наразі на розгляді у Кабміні.
«Зрозуміло, що на тлі зменшення західної допомоги треба дати якусь прогнозованість тим, хто працює саме в Україні й саме на українських підприємствах. І тому була запропонована ідея, якщо ти сплачуєш там певну суму податків, ми тебе не будемо чіпати, ти будеш забезпечувати якимось чином, хоч частково, але якісь податки на армію. Сьогодні ця ідея фіналізується в Кабміні», — розповів Олександр Борняков.
Він також озвучив нову концепцію бронювання від Мінцифри, яка передбачає 6000–7000 грн податків на місяць як умову бронювання одного працівника. Для резидентів «Дія City» буде ставитися вищий поріг зарплати.
«А жінок чому випустили? Несправедливо». Айтішники - про заклик секретаря РНБО не ховатися за жіночими спідницями у відповідь на петицію про виїзд чоловіків
Нещодавно у РНБО відреагували на петиції про дозвіл виїжджати чоловікам з України. Таких петицій було вже три, і остання набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі