Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоСтартап
10 травня 2024, 16:03
2024-05-10
Brave1 збільшив гранти для українських розробників у сфері defense tech до 2 млн грн
Кластер оборонних технологій Brave1 почне видавати більші гранти для оборонних розробок. Раніше українські виробники могли претендувати на гранти у $5000 та $25 000, але відтепер для них доступна в рази більша допомога.
Кластер оборонних технологій Brave1 почне видавати більші гранти для оборонних розробок. Раніше українські виробники могли претендувати на гранти у $5000 та $25 000, але відтепер для них доступна в рази більша допомога.
Про це повідомив очільник Мінцифри Михайлов Федоров, який анонсував приймання заявок на оновлені гранти від Brave1 для defense-tech розробок. За його словами, відтепер розробники можуть отримати гранти в 500 000, 1 млн і 2 млн гривень.
Хто може подати заявку
Податися можуть українські виробники, розробки яких пройшли оборонну експертизу та отримали загальну оцінку й оцінку поточного рівня готовності розробки на рівні не менше чотирьох балів. Розмір фінансування залежить саме від оцінки.
На що дають гранти
Кошти можна витрачати на закупівлю необхідного обладнання та компонентів, R&D та розвиток продукту. Розробники мають звітувати про освоєння грантів. Якщо грант використаний із порушеннями, кошти доведеться повернути.
Грантову програму Brave1 запустили в липні 2023 року. Наприкінці квітня 2024 року віцепремʼєр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що кластер оборонних технологій Brave1 за рік видав 186 грантів на розробку. Тепер кластер зосередиться на наземних роботизованих платформах, РЕБ і ШІ в БпЛА.
У травні було видано ще три гранти, а загальна сума допомоги від Brave1 сягнула $3,3 млн.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.