🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаВійна
22 квітня 2024, 11:41
2024-04-22
Уряд планує бронювати українців через «Дію». Як це можливо втілити в реальність?
Парламентарі та офіс президента поставили концепцію економічного бронювання на паузу. Натомість напрацювали новий варіант — електронне бронювання від мобілізації через «Дію».
Парламентарі та офіс президента поставили концепцію економічного бронювання на паузу. Натомість напрацювали новий варіант — електронне бронювання від мобілізації через «Дію».
В Кабміні готується механізм бронювання співробітників через портал «Дія», підтверджує в коментарі Forbes перша віцепремʼєрка та міністерка економіки Юлія Свириденко. «Це буде швидкий і зрозумілий процес для бізнесу», — обіцяє вона.
Головна відмінність нового підходу — відмова від паперового формату бронювання на користь електронного. Постанова не вносить суттєвих змін у саму концепцію броні — як і раніше, можна забронювати лише 50% військовозобовʼязаних працівників, і лише критично важливих для економіки підприємств.
Якщо компанія хоче забронювати більш ніж половину співробітників, що підпадають під призов, необхідна додаткова аргументація. У постанові не вказано, які дані у такому разі має надати компанія.
Як подаватимуться на бронь
Керівник підприємства (або уповноважена ним особа) має пройти ідентифікацію у «Дії» та подати перелік осіб співробітників для бронювання у довільній формі, а також інформацію про компанію.
Для бронювання потрібно надати такі дані про співробітника:
прізвище, імʼя та по батькові;
паспортні дані, ідентифікаційний код;
склад військовозобовʼязаного (рядовий, сержантський, старшинський або офіцерський);
номер військово-облікової спеціальності;
тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності), відмітка про посаду керівника або заступника керівника підприємства;
дані про підприємство: повна назва, адреса та ЄДРПОУ.
Програма може блокувати подання переліку,якщо компанія перевищила ліміти за кількістю заброньованих співробітників, не уточнювала дані про кількість військовозобовʼязаних у ТЦК, через наявність у співробітників незакритих адміністративних проваджень про порушення мобілізаційного законодавства.
Якщо процес пройшов успішно, то керівник підприємства завіряє перелік електронним підписом. Далі дані звіряються з даними у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі успішної перевірки у реєстрі одразу формується позначка про бронь, а у «Дії» — відповідний сертифікат.
Забронювати працівника можна буде на шість чи один місяць. Остання опція доступна лише раз при виявленні незначних відмінностей між поданою керівником інформацією та тою, що є у реєстрі військовозобовʼязаних. За цей час людина має звернутися у ТЦК та оновити дані. Після цього компанія зможе забронювати її на шість місяців.
Ліквідувати бронювання можуть: у разі закриття підприємства чи звільнення працівника, а також якщо у компанії завершився контракт для виготовлення товарів і надання послуг для ЗСУ.
Коли запустять
Запустити процес електронного бронювання можна швидко, кажуть два співрозмовники, знайомі з концепцією. Але головна перепона — погодження процедури з Генштабом та Міністерством оборони, зазначає співрозмовник у Мінцифри. «Генштаб та Міноборони хочуть, щоб людина йшла в ТЦК. Нам це не підходить, — пояснює він. — Наше бачення: ніяких походів до ТЦК, бо вони вимагають з людей гроші. Все онлайн».