🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоДопомога
15 травня 2024, 11:50
2024-05-15
Британські вчені розробили технологію 3D-друку персоналізованих ліків, що дає змогу об’єднати декілька препаратів в одну таблетку
Учені Ноттінгемського університету у Великій Британії розробили технологію 3D-друку персоналізованих ліків, що дає змогу поєднувати декілька препаратів в одній таблетці. Ця розробка може кардинально змінити спосіб лікування хвороб та спростить прийом кількох ліків у різний час.
Учені Ноттінгемського університету у Великій Британії розробили технологію 3D-друку персоналізованих ліків, що дає змогу поєднувати декілька препаратів в одній таблетці. Ця розробка може кардинально змінити спосіб лікування хвороб та спростить прийом кількох ліків у різний час.
Нова технологія 3D-друку називається Multi-Material InkJet 3D Printing (MM-IJ3DP). За допомогою цього методу вчені можуть виготовляти індивідуальні таблетки зі складною внутрішньою структурою, пише Interesting Engineering.
Секрет полягає у спеціально розробленому чорнилі, що містить світлочутливі молекули. Під час процесу друку ці молекули тверднуть під впливом ультрафіолету, утворюючи водорозчинний каркас всередині таблетки. Ретельно розробляючи ці внутрішні структури, дослідники можуть контролювати дозування ліків.
Ця система цілеспрямованого дозування спростить приймання ліків. MM-IJ3DP дозволяє поєднувати декілька препаратів в одній таблетці. Це дуже зручно, коли людині потрібно приймати багато ліків у різний час.
«Цей прорив не тільки підкреслює потенціал 3D-друку в революції доставлення ліків, але й відкриває нові шляхи для розробки персоналізованих ліків наступного покоління», — каже керівник проєкту — доктор Іньфен Хе.
Ця технологія особливо перспективна для умов, коли час і точність дозування є критичними. MM-IJ3DP пропонує рішення для ліків, які вимагають контрольованого вивільнення через певні проміжки часу протягом дня.
Зараз технологія дозволяє надрукувати 56 таблеток за один раз, ще більше посилює аргументи на користь MM-IJ3DP як життєздатного методу для великомасштабного виробництва персоналізованих ліків.
Сучасна технологія вимагає розробки більшої кількості рецептур чорнила, які можуть вмістити більший спектр ліків. Дослідники активно розв’язують цю проблему, щоб прокласти шлях для ширшого застосування технології.
Першокурсник Львівської політехніки створив модель протеза кисті. Для цього він самостійно вивчав анатомію руки, комп’ютерну графіку та опанував 3D-принтер
Медсестро, заберіть мою кров! Українці створили гіпермаржинальний сервіс для здачі аналізів з виторгом у $35 000 на місяць. Як це працює?
Іноді говорять, що добре опинитись в потрібний час у потрібному місці. Саме так можна сказати про стартап Lab24. Трохи більше, ніж пів року тому стартап увірвався до Києва, який накрила «червона зона», із дуже доречною пропозицією — викликати додому медсестру, яка може зібрати всі аналізи.