😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоСтартап
14 березня 2025, 11:16
2025-03-14
«Я очікував пару сотень юзерів, а натомість отримав у 20 разів більше». Студент КФКЗ створив бот в Telegram з порівнянням цін на книги, який став віральним в X (Twitter)
Український користувач X (Twitter) розповів про бот у Telegram «ДеКниги», який створив його друг. Він дає змогу зручно порівняти ціни в різних книжкових магазинах і видавництвах.
Допис швидко зібрав тисячі лайків та переглядів у соцмережі, а також чимало фідбеку. dev.ua поспілкувався з розробником бота «ДеКниги» — ним виявися студент Київського фахового коледжу зв’язку.
Український користувач X (Twitter) розповів про бот у Telegram «ДеКниги», який створив його друг. Він дає змогу зручно порівняти ціни в різних книжкових магазинах і видавництвах.
Допис швидко зібрав тисячі лайків та переглядів у соцмережі, а також чимало фідбеку. dev.ua поспілкувався з розробником бота «ДеКниги» — ним виявися студент Київського фахового коледжу зв’язку.
Успіх чатбота в X (Twitter)
«Друзі, мій хороший знайомий зробив класного бота (мені подобається), який дозволяє швидко порівняти ціни на книги поміж різними магазинами та видавництвами», — написав 11 березня користувач X (Twitter) з ніком faith00f8.
Його допис привернув увагу українських користувачів — наразі він має майже 180 000 переглядів, понад 5 000 лайків, 1 000 додавань в закладки й понад 60 коментарів. Багатьом бот сподобався.
«Щойно спробувала. Дуже корисний бот, економить години на пошук та порівняння по інтернету однозначно буду далі користуватися», — відзначила користувачка @Nastya_Od_.
Проте в коментарях було й чимало критики та побажань допрацювати «ДеКниги», зокрема збільшити точність пошуку і додати більше книгарень.
«Деякі книжки неможливо найти (тестив на „Терор“ Сіммонса) через або надто загальну назву або ще щось, що можна було б нівелювати, якщо бот розпізнавав би формат Автор — Назва Книги, можна було б давати точніші запити й отримати кращі результати», — відзначив користувач DissonantWalker.
Невдовзі розробник оновив бота і додав підтримку магазинів Readeat, Sens, MEGOGO Books, Vivat. З оновленням також з’явилася відмітка про відсутні в продажу книги та покращений механізм сортування.
Інтерв’ю з розробником бота «ДеКниги»
Як з’ясував dev.ua, бота створив студент Київського фахового коледжу зв’язку, якого звати Єгор. Він навчається на останньому курсі на програміста.
«Одного дня я шукав в інтернеті якусь книжку англійською і помітив різницю у 200 гривень між двома різними магазинами, тож в мене і виникла ідея зробити бота, що допоможе підібрати найдешевший варіант. Передусім я спробував пошукати в інтернеті щось подібне, та не знайшов, тож і вирішив діяти», — розповів розробник в коментарів dev.ua.
За його словами, бот працює як звичайний агрегатор, що отримує запит від користувача у вигляді назви книжки, і виконує пошук цієї книжки по визначених магазинах. На його думку, бот буде корисний всім поціновувачам книжок, оскільки «вони знають, що придбання книжок вимагає трохи грошей». Основна цільова аудиторія — це молодь, яка доволі багато читає, і воліє робити це в найвигідніший спосіб.
Єгор розповів, що в його друга було лише 11 читачів в X (Twitter), тому він сподівався на декілька тисяч переглядів, що приведуть декілька сотень користувачів. За перші 5 годин бот активувало 231 користувач, і розробник сидів до 3 години ночі, відстежуючи логи, щоб оперативно покращувати можливі баги.
«На ранок я побачив 2093 зареєстрованих користувачів, і був дуже радий, і активно збирав фідбек, щоб покращити результат. Наразі бот має 6685 зареєстрованих користувачів і 9500 запитів. Я очікував пару сотень юзерів, для валідації ідеї й збиранню фідбеків, а натомість отримав кількість користувачів у 20 разів більше, ніж очікував», — прокоментував студент популярність бота.
Розробник розповів, що йому подобаються критичні коментарі, оскільки вони дозволяють «знайти слабкі місця» і покращити їх.
«Багато користувачів писало за малу кількість магазинів, тож я вже додав 4 магазини, і буду ще. Я можу додати багато магазинів, але на зараз в мене в пріоритеті покращити якість пошуку», — пояснив Єгор.
Він стверджує, що неточні результати — це результати видачі самих магазинів, проте він все одно фільтрує цю видачу. За його словами, пошук вже покращився і він тепер краще фільтрується, а більшість з незнайдених книжок, про які повідомляли користувачі, уже знаходяться, проте «завжди є room for improvement».
«Я особисто ніколи не користувався Google для порівняння цін, бо мені просто якось воно не зручно. Натомість Telegram-боти дуже популярні, і багатьом людям зручніше користуватись різними сервісами у форматі Telegram-боту. В мене подруга навіть ChatGPT використовує як бота», — прокоментував розробник одне із зауважень користувачів.
Єгор говорить, що буде випускати оновлення для «ДеКниги» доти, доки «будуть гарні пропозиції для покращення бота від користувачів», або поки він сам матиме гарні.
«Взагалі, планую його розвивати, можливо навіть потім зроблю сайт. Монетизацію — планую, але точно не зараз, бо зараз першочергове завдання покращити якість», — розповів про плани розробник.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
«Для старту потрібен 1 млн гривень». Інтерв'ю зі співзасновницею першого в Україні видавництва виключно електронних книжок
В Україні запустили перше видавництво винятково електронних книжок OLEAN. Воно спеціалізується на новинках бізнес-літератури, політично-соціальних та історичних книгах. Видавництво відкрили дві піарниці — Олена Новіцька та Анна Свиридюк. Ми зв’язалися з Оленою, щоб дізнатися, скільки можна заробляти на е-книгах, де знаходити авторів для суто електронного формату та як таке видавництво зможе допомогти українським мігрантам.