А засновники Grammarly — ЗасновникМаксим Литвин, Олексій Шевченко і Дмитро Лідер.
Олександр Гуглев — засновник і генеральний директор Jooble, популярної пошукової системи вакансій, повідомив нам ChatGPT.
Насправді ж сервіс для пошуку роботи Jooble заснували уродженці Миколаєва Роман Проков'єв та Євген Собакарьов.
За запитом Олександр Гуглєв в інтернеті є кілька приватних акаунтів у соцмережах, зокрема, власник одного з них — з Черкащини, інші — росіяни.
Дмитра Шульгу ChatGPT називає засновником RefaceAI — компанії, що стоїть за застосунком Reface, який дає змогу використовувати штучний інтелект для зміни обличчя на відео.
Проте в складі засновників такої людини немає. Засновниками компанії є шість осіб: Роман Могильний, Олесь Петрів, Ярослав Бойко, Діма Швець, Іван Алцибеєв, Денис Дмитренко та Кирил Сигида.
А найвідоміший в Україні Дмитро Шульга — це директор Європейської програми в Міжнародному фонді «Відродження». Також є український лижник, біатлоніст, майстер спорту України з таким ім’ям.
Андрій Кунець, пише ChatGPT, — засновник і головний розробник Readdle, компанії, яка стоїть за популярними додатками для роботи з поштою та документами, такими як Spark, Documents і PDF Expert.
По-перше, Readdle заснували одесити Ігор Жаданов, Олександр Тягульський, Андріан Буданцов та Дмитро Процеров,
По-друге, штучний інтелект не вказав, що спочатку стартапери створювали додатки для читання книг і оброблення документів. І тільки останніми роками велику ставку в Readdle роблять на поштовий проєкт Spark, яким щомісяця користуються не менше ніж двох млн осіб.
Серед українських Андріії Кунців є фотограф, майстер із ремонту, школяр. Також особа, на ім’я Андрій Кунець є в Білорусі.
Олексій Винницький — засновник SoftServe, однієї з найбільших українських компаній у сфері розробки програмного забезпечення, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення для підприємств, пише ChatGPT.
Так, у Львові, якщо вірити соцмережам, є чоловік, на ім’я Олексій Вінницький. Проте він не є засновником найбільшого українського аутсорсера.
Історія SoftServe розпочалася з ідеї двох аспірантів Львівської політехніки — Юрія Василика й Ігоря Мендзебровського. На початку 90-х вони вирішили створити компанію, яка розробляла би програмне забезпечення на замовлення. Уперше їхній бізнес-план прозвучав під час навчання в бізнес-інкубаторі за університету — на курсах для молодих підприємців за ініціативи Політехнічного інституту Ренсселера (Нью-Йорк).
До Юрія й Ігоря долучився ще один випускник Львівської політехніки — Тарас Кицмей. 1995 року команду доповнили Ярослав Любінець і Тарас Вервега, 1996 року — Олег Денис. Усі вони, окрім Ігоря Мендзебровського (він наразі очолює Itera Consulting), стали співзасновниками SoftServe.