💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікPetTech
13 грудня 2023, 14:15
2023-12-13
Стартап Cotia розробляє ШІ-ошийник, який перекладає, що «кажуть» коти. Як він працює
Українські стартапери створили ошийник-комунікатор для котів, який за допомогою ШІ перекладає звуки тварини у зрозумілу для людини форму. Автор і CTO стартапу Андрій Михайлів розповів dev.ua, як це відбувається й коли можна буде придбати гаджет.
Андрій Михайлів має 3-річний стаж як .Net розробник, працює лаборантом та навчається в аспірантурі на кафедрі «Систем штучного інтелекту» у Львівській Політехніці (НУ «ЛП»). Раніше він навчався на бакалавраті «Інженерії програмного забезпечення» в НУ «ЛП» і захищав диплом на тему «Ошийник із мікрофоном для визначення стану кота за голосовим сигналом». Потім була магістратура «Систем штучного інтелекту», там уже тема дипломної звучала як «Визначення стану кота за голосовим сигналом».
Зараз, крім роботи та навчання, Андрій працює над дисертацією «Інформаційна технологія визначення фізіологічного стану тварини за звуковими сигналами на основі методів глибинного навчання».
Звідки ідея
Ідея створити ошийник, за допомогою якого можна буде спілкуватись із котами, зʼявилась в Андрія ще у 2020-му році, коли він писав дипломну. Тоді стартапер зрозумів, що ідея виглядає прибутковою, почав аналізувати дослідження, конкурентів і зацікавленість користувачів у такому продукті.
Що таке Cotia
Cotia — це простий комунікатор від кота до власника, який буде перекладати звуки тварини у зрозумілу людині форму.
Він виглядає як комфортний ошийник, що збирає звукові дані з улюбленця. Потім система за допомогою ШІ аналізує звук і видає результат. Процес нагадує роботу фітнес браслета. Такий пристрій, окрім покращення взаємодії з котом, також може аналізувати довготривалі дані, що дозволить стартаперам давати рекомендації, коли треба сильніше доглянути за твариною.
Старт
Фактичний старт проєкту, створеного з метою покращити розуміння свого улюбленця, відбувся, за словами CTO стартапу, 22 грудня минулого року після того, як Андрій з ідеєю пройшов у фінал CIG R&D Lab. Потім постало питання знайти однодумців. Роботу він починав разом із кількома однодумцями на базі кафедри, де Андрій навчався та працював.
Хто в команді
Загалом у команді стартапу п’ятеро людей, а також вони найняли кількох студентів-фрілансерів помогти в окремих задачах. Команда Cotia молода, серед кофаундерів — три 3-тьокурсники бакалаврату «Систем штучного інтелекту» в НУ «ЛП» — Софія, Іра та Максим, а Олег першокурсник «Комп’ютерних наук» у Польсько-японській академії (PJATK).
Коли буде Cotia
Зараз команда завершує альфа-версію. Спершу стартапери розробляли прототип, щоби перевірити, чи команда взагалі здатна таке створити, а зараз упевнено робить продукт, який скоро запропонують тестовим користувачам, благо, стартапери вже знайшли декількох в Україні.
«Крім цього, ми проаналізували наукові дослідження, на основі яких будемо робити модель ШІ, дозбируємо ще деякі категорії звуків у датасет і загалом готуємось до залучення більшої кількості перших покупців», — зазначає CTO стартапу.
За його словами, розробники думають представити перші тестові нашийники в лютому 2024 року.
Що по грошах
Загалом стартапери вже отримали грантів на чверть мільйона гривень. Також, за словами Андрія, у них було та є кілька безплатних утиліт для стартової роботи. Власне, бізнес-модель — це продажі та підписка.
Для продажів стартапери думають запустити дві цінові політики, де купівля за меншу суму дасть кілька місяців безплатної підписки одному користувачу, а за більшу суму рік підписки. Зараз команда оцінює підписку в $6,99 і два варіанти покупки: $89,90 + 2 місяці підписки, або $139,90 + рік підписки.
Про плани на майбутнє
Першочергово в планах команди продавати Cotia в США вже в жовтні-листопаді 2024 року, оскільки там найбільше їхніх потенційних клієнтів, крім того, планують поширювати свій продукт в Україні.
До 2026-го хочуть продавати гаджети в інших країнах Європи (особливо Франції, Німеччини, Великій Британії, Італії) та Японії.
«Ми будемо постійно оновлювати ШІ завдяки новим даним і випускати покращені версії ошийника приблизно кожні 2 роки», — зазначає CTO стартапу.
Також для тих, хто це читає, якщо ви любите котиків так само сильно, як і ми та стартапери Cotia, пропонуємо пройти коротке опитування.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.