Як тримати голову холодною — курс від нейробіолога у війську 📚
Промо на dev.uaУвійти в ІТ
7 серпня 2021, 12:12
2021-08-07
Лайфхак: як отримати фінансову допомогу від Coursera, edX і Udacity і вчитися безкоштовно
На навчальній онлайн-платформі Coursera розміщено більше 3000 курсів, а більшість з них-безкоштовні. Але якщо не потрібен сертифікат або ви хочете здійснити спеціалізацію, він оплачує програму або купує підписку. Немає лайфхак-фінансової допомоги від платформ.
Розповідаємо, як можна отримати матеріальну підтримку від Coursera, edX і Udacity, та які варіанти фіндопомоги доступні на платформах.
На навчальній онлайн-платформі Coursera розміщено більше 3000 курсів, а більшість з них-безкоштовні. Але якщо не потрібен сертифікат або ви хочете здійснити спеціалізацію, він оплачує програму або купує підписку. Немає лайфхак-фінансової допомоги від платформ.
Розповідаємо, як можна отримати матеріальну підтримку від Coursera, edX і Udacity, та які варіанти фіндопомоги доступні на платформах.
Змiст
Coursera
Існує кілька способів заощадити на курсах: можна підключити безкоштовний пробний період на 7 днів або пройти курс без отримання сертифіката. Ще один варіант — оформлення щомісячної підписки Coursera Plus, яка коштує $39 в місяць і відкриває розширений доступ до бази програм на платформі.
Але є ще одна опція — отримання фінансової допомоги (Financial Aid). Coursera спонсорує навчання всім, хто не може дозволити собі оплату курсу або спеціалізації. Студенту потрібно відправити заявку і обґрунтувати запит, а компанія розгляне звернення і прийме рішення протягом двох тижнів. Якщо прохання схвалять, Coursera компенсує вартість курсу — повністю або частково, причому авансом.
За рік підтримку від платформи отримує понад 100 тыс. користувачів, а за даними компанії, її стипендіальні програми заощадили користувачам близько $300 млн. І, судячи з відгуків, фінансову підтримку отримати не так вже й складно.
Але варто враховувати, що вона доступна не для всіх програм. Coursera не спонсорує проекти з консультаціями (Guided Projects), Degrees-спеціалізації і професійні сертифікації MasterTrack® Certificate. Але якщо на сторінці курсу є опція «Доступна фінансова допомога» (Financial Aid Available), то точно можна подавати заявку.
Як заповнити заявку на фінансову допомогу
Заповнювати форму можна тільки на десктопі столі — в мобільній версії опція недоступна. Для початку виберіть курс, який хочете освоїти. Якщо ви вже на нього записалися або почали проходити, скасуйте підписку і покиньте курс через форму Un-enroll.
Перший етап — згода з умовами надання послуги. Пообіцяйте Coursera, що надасте коректну інформацію і пройдете курс до кінця. Краще не кидати навчання — тоді платформа з великою ймовірністю дасть фінансову допомогу в майбутньому.
Другий крок — заповнення персональних даних. Потрібно вказати, яку освіту ви отримали, скільки заробляєте на рік, де і ким працюєте, а також позначити суму, яку ви готові заплатити за курс. Можна вказати будь-який прийнятний варіант, або поставити $0.
Третій етап — два коротких есе англійською мовою по 150 слів кожне. У першому блоці треба пояснити, чому ви маєте потребу у фінансовій допомозі (Why are you applying for financial aid). А в другому показати, як навчання допоможе вам досягти кар'єрних цілей (How will taking this course help you achieve your career goals). Акцентуйте увагу на обмеженому бюджеті — невелика зарплата, додаткові зобов’язання (наприклад, утримання сім'ї), наявність іпотеки або кредиту підвищують шанси на отримання фінансової допомоги. При цьому ви можете відкрито вказувати річний дохід — Coursera оцінює цей показник за власною шкалою, спираючись на реалії американського ринку. Тому пристойна зарплата в Білорусі може виявитися скромнішою за американськими мірками. Поясніть, навіщо хочете пройти курс, чому не можете оплатити його і який результат хочете отримати від навчання. Важливо показати свою мотивацію і зацікавленість. Приклади есе можна подивитися тут и тут.
На форумах дехто відзначає, що подавали шаблонні заявки, неодноразово використовували один і той же текст для різних курсів — і все одно отримували фінансову допомогу. Є гіпотеза, що дані перевіряються автоматично, і система звертає увагу на кількість слів, а не на зміст та суть. Але все ж краще чесно відповідати на питання і просити матеріальну допомогу, лише якщо ви її дійсно потребуєте.
В кінці форми Coursera запропонує розглянути варіант оплати в кредит. Поставте галочку в графі No і обов’язково напишіть коротку причину відмови. Після цього відправляйте заявку.
Збираємо роботів і паяємо плати: 9 курсів по Arduino і Raspberry Pi
Як довго чекати
Зазвичай заяву розглядають протягом 15 днів, а про результати повідомляють листом на e-mail. Якщо заявку схвалять, Coursera автоматично зареєструє вас на обраний курс, а якщо запит відхилять, платформа повідомить причину відмови. Статистики по відсотку відмов немає, але, судячи з відгуків, більшість заявок схвалюють.
Тонкощі
На момент подачі заявки ви не повинні проходити курс, для якого запитуєте фінансову допомогу. Якщо ви використовуєте безкоштовний пробний період, дочекайтеся його завершення і тільки потім подавайте заявку, інакше її відразу ж відхилять. Також майте на увазі, що для навчання на спеціалізації доведеться подавати заявки на кожен курс окремо, тобто 3-5 разів. Враховуйте, що Coursera фінансує тільки певну програму, яку ви вказуєте в заявці. Кинути курс і безкоштовно перейти на інший не вийде.
Найпопулярніші курси Coursera, на які поширюється фінансова допомога
10 актуальних і цікавих курсів по Rust + бонус від GitHub
edX
Більшість курсів на edX безкоштовні, тому фінансова допомога потрібна тільки для придбання сертифіката. І в деяких випадках платформа готова дати знижку 90% на його придбання. Варто врахувати, що фінансова допомога не поширюється на програми професійної освіти і окремі магістерські програми. Перевірити це просто: в описі курсу в розділі «Ціна» буде відсутня маркіровка FREE.
В іншому схема отримання допомоги майже не відрізняється від процедури на Coursera. Ви вибираєте вподобаний курс, реєструєтеся на нього в якості слухача і заповнюєте заявку на фінансову допомогу. Якщо зареєструватися як слухач можливості немає, значить, фінансова допомога для курсу недоступна.
Як заповнити заявку
У формі заявки потрібно вибрати зі списку потрібний курс, а також ввести інформацію про річний сімейний дохід.
Після цього необхідно написати розгорнуті відповіді на три питання:
чому ви маєте потребу у фінансовій допомозі;
як курс і сертифікат допоможуть досягненню ваших цілей;
що ви збираєтесь робити для успішного завершення навчання.
Кожна відповідь має містити не менше 200-300 слів (1250 знаків).
Як довго чекати
edX приймає рішення про надання допомоги за 2-4 дні. Якщо заявку приймуть, то на пошту прийде купон з кодом, який дає знижку 90% на придбання сертифіката. Про негативне рішення вам теж повідомлять.
Тонкощі
Для отримання фінансової допомоги на магістерських та бакалаврських програмах, а також професійної сертифікації вам доведеться реєструватися на кожен курс окремо і тільки після цього подавати заявку. Якщо ви записалися на програму в цілому, то дисконтні купони діяти не будуть. Є й обмеження: впродовж року ви можете розраховувати на фінансову допомогу не більше 5 разів.
Популярні курси edX, на які можна отримати знижку 90%:
Фінансової допомоги на платформі немає, але у Udacity є стипендіальні програми в партнерстві з такими компаніями, як Google, AWS, Accenture. Потрапити на них можна кілька разів на рік, пройшовши відбір. Ви можете безкоштовно пройти навчання на курсі і отримати сертифікат, а кращі студенти зможуть безкоштовно поступити на Nanodegree-програму від Udacity і компанії-партнера. Зареєструватися на відбір можуть всі, єдине обмеження — вам має виповнитися 18 років.
Як пошити амуніцію українським військовим… песикам.
10+ сертифікацій Coursera, які стануть плюсом не тільки у резюме, а й до зарплати
Усі мріють повчитися у техногігантів, але часто досягти такої мети непросто, а ще й дорого. В епоху розвиненого онлайн-навчання такі можливості стають дедалі доступнішими: безліч компаній пропонують свої курси та сертифікації на міжнародних освітніх платформах. На Coursera можна знайти десятки корисних навчальних програм з машинного навчання, проджект-менеджменту, і не тільки від Google, IBM або великого закордонного університету. Тут — 10+ сертифікацій, які прикрасять резюме будь-якого айтішника.
Що українці вчать на Coursera та DataCamp: 20 найпопулярніших курсів
Які IT-курси вибрати та що вчити? Із цим складним вибором стикаються мільйони охочих. І найчастіше, вибираючи курс для навчання, між локальними гравцями освітнього ринку майбутні айтішники, як і їх досвідченіші колеги, вважають за краще навчатися на міжнародних платформах. По-перше, це зручно — вчитися можна в будь-який зручний час. По-друге, міжнародні платформи дають можливість спілкуватися з тренерами та лекторами з усього світу.
dev.ua зібрав найпопулярніші курси серед українських користувачів.
Чи варто купувати біткоїн? 9 курсів, які допоможуть розібратися у крипті
Біткоїн вже давно танцює квік-степ — дрібними стрибками курс найпопулярнішої валюти скочується вниз. Але інформації про це мало, а криптовалютка як спосіб інвестицій залишається перспективною в умах мільйонів людей. Як розібратися у крипті, зрозуміти, чи варто у неї інвестувати і чи зможете ви на цьому заробити? Зібрали курси, які допоможуть розібратися в цих питаннях.