Промо на dev.uaУвійти в ІТ
31 липня 2021, 12:12
2021-07-31
Збираємо роботів і паяємо плати: 9 курсів по Arduino і Raspberry Pi
Мрієте зібрати метеорологічну станцію, квардрокоптер, смарт-колонку з жестовим управлінням або роботизоване кошеня? Це можливо зробити на базі Arduino і Raspberry Pi. Ці системи лягли в основу багатьох популярних девайсів з Kickstarter і зробили залізо більш доступним.
У сьогоднішній підбірці — 9 курсів по Arduino і Raspberry Pi, які допоможуть швидко освоїти принципи створення електроніки.
Arduino — це платформа з відкритим кодом для створення електронних девайсів, яка складається з програмної і апаратної частин. Плати Arduino використовують для створення прототипів і повноцінних пристроїв. Основа системи — мікроконтролер, який зчитує команди: наприклад, при попаданні світла на сенсор включається двигун, а при натисканні кнопки вмикається світлодіод. Розробники використовують мову програмування Arduino (на основі Wiring) і середовище розробки Arduino Software (IDE), засновану на Processing.
Спочатку Arduino створювався для студентів, у яких немає досвіду в прототипіруванні і розробці електроніки. Але поступово ком’юніті росло, а девайс стали використовувати не тільки новачки, але й інженери для прискореної збірки прототипів. На базі Arduino сьогодні збирають 3D-принтери, носимі пристрої, робототехніку та навіть обладнання для наукових досліджень.
Переваги Arduino:
відносна дешевизна в порівнянні з іншими платформами мікроконтролерів, а також проста ручна збірка;
робота в операційних системах Windows, MacOS і Linux;
низький поріг входу, але при цьому гнучкість і необмежені можливості за рахунок відкритого вихідного коду.
Raspberry Pi — це повноцінний одноплатний ПК, до якого можна підключити дисплей, клавіатуру та інші аксесуари. Спочатку його створювали для навчання дітей інформатики, але з часом екосистема розрослася, а комп’ютер стали застосовувати навіть для майнинга біткоінів. Команда Raspberry Pi управляє однойменним благодійним фондом, який популяризує розробку заліза, а також випускає десятки девайсів, в тому числі мікроконтролер Pico (конкурент Arduino). Бренд також розробив свою операційну систему Raspberry Pi OS. А для програмування на Pico використовується MicroPython або C.
Переваги Raspberry Pi:
можливість збирати комплексні пристрої — від сервера для Minecraft до піратської радіостанції;
розвинене ком’юніті, яке постійно зростає;
доступ до навчальних матеріалів — компанія займається просвітницькою діяльністю і постійно випускає і оновлює посібники;
демократична ціна.
Курси по Arduino і Raspberry Pi
Спеціалізація «Введення в програмування Інтернету речей (IoT)» (Coursera)
Спеціалізація на Coursera складається з шести курсів: модулі розбирають принципи роботи з Raspberry Pi і Arduino, основи створення IoT-пристроїв, а на фінальному етапі студенти створюють власну embedded-систему на базі мікроконтролерів. Автор курсу — магістр і доктор комп’ютерних наук Каліфорнійського університету в Ірвайні — Йен Харріс. Він регулярно бере участь в конференціях по розробці заліза, а також працює з мовою програмування Go, C і Python.
Для навчання знадобляться базові знання програмування і розуміння принципів електроніки. За підсумком навчання ви створите проект, який зможете презентувати майбутнім роботодавцям.
Курс, створений електроінженером Пітером Далмарісом, відмінно підійде новачкам, які хочуть вступити до лав hardware-мейкерів. На лекціях ви дізнаєтеся, як збирати девайси на Arduino і програмувати в Arduino IDE, запускати прості команди, наприклад, виводити текст на ЖК-дисплей або активувати світлодіод. Крім того, Далмаріс пояснює, на які етапи ділиться процес розробки електроніки, а заодно навчить корисним прийомам.
За підсумком ви зможете збирати датчики і прилади, які вимірюють вологість, відтворюють музику і визначають присутність людини в кімнаті.
Буткемп по Arduino: навчання через проекти (Udemy)
Прискорений курс пропонує за 10 годин створити з нуля 15 проектів на Arduino. Стежачи за інструкціями електроінженера і викладача Лі Ассама, ви зберете машинку з дистанційним управлінням, мобільний телефон, ігрову приставку і міні-метеостанцію, а головне, навчитеся створювати більш комплексні проекти.
Ассам розповість, як застосовувати ультразвукові датчики, драйвери і модулі, в тому числі Bluetooth /Wi-Fi/GSM, для створення робочих прототипів електроніки. Лекції згруповані за складністю: новачкам варто починати з простіших проектів, а більш просунуті слухачі можуть відразу приступати до складання машини з дистанційним управлінням.
Курс для мейкерів, які продовжують, допоможе перейти від іграшкової збірки до серйозних проектів в сфері електроніки. Лекції допоможуть розібратися в правилах Кірхгофа і законі Ома, а також навчитися правильно підбирати діоди, резистори та транзистори.
Заняття розраховані на розробників, які вже почали експериментувати з Arduino і Raspberry Pi, але хочуть перейти на новий рівень. Слухачі відзначають: «Тепер я не боюся спалити свої Arduino і Raspberry Pi. Спасибі вчителю — він реально веде тебе до успіху «.
Автор курсу Роберт Феранек — ютубер і лектор, який впродовж багатьох років проектував материнські плати на базі процесорів Intel, AMD і VIA, а його відеоролики про розробку заліза зібрали понад 4 мільйони переглядів.
На заняттях ви приблизно за 15 годин розберетеся, як створювати плати на Arduino самостійно. Курс навчить не тільки створювати прототипи, але й працювати з ПО (Altium), а також готувати плату до виробництва — наприклад, складати BOM (список компонентів) і готувати технічну документацію. Програма підійде як новачкам, так і тим, хто продовжує, а ще буде корисна фаундерам, які будують hardware-стартапи і хочуть краще орієнтуватися у виробництві.
Платформа LinkedIn Learning зібрала підбірку з 11 курсів, які допоможуть освоїти всі аспекти роботи з Arduino. Як влаштовані електричні ланцюги, як налаштовувати мікроконтролери, монтувати комплектуючі, налаштовувати інтерфейс, програмувати на C, збирати і паяти прототипи — лекції розбирають всі етапи створення девайсів.
Основи програмування та hardware-розробки на Arduino (Udemy)
Носимі пристрої, роботи IoT-девайси — це лише частина проектів, які можна освоїти на курсі електроінженерії. Програма занять складена Шоном Хаймелом, інженером-електриком, який називає себе «інженерним супергероєм».
Лекції охоплюють основи електротехніки, а також принципи програмування на C/C++, роботу з макетною платою і комплектуючими (діодами, приводами).
Більшість хвалить курс за хорошу структуру, зрозумілі пояснення і корисні лайфхаки для розробників заліза. До речі, продукт створений за участю ком’юніті мейкерів Hackster — це ще один плюс.
Будуємо роботів і інші пристрої на Arduino. Від світлофора до 3D-принтера (Сoursera)
Як полити квіти, знаходячись в іншому місті, і виготовити матеріальний об'єкт менше, ніж за годину? На ці запитання відповідає курс по прототипіруванню від МФТІ. Незважаючи на специфіку вузу, автори не вантажать слухачів формулами і складними концепціями, а знайомлять з основами механіки, електроніки та програмування. За підсумком занять ви зберете кілька електросхем, навчитеся керувати 3D-принтером, створите сайт для свого девайса і навчитеся поливати квіти, перебуваючи в іншому місті.
Курс не вимагає спеціальних знань. Але плюсом будуть навички програмування і володіння англійською мовою на рівні читання технічної документації. Головний недолік програми — складні тести, побудовані не дуже логічно. Через це не завжди вдається вибрати правильну відповідь і доводиться вгадувати, що мали на увазі автори.
Проектуємо і прототипіруємо Embedded-системи на Raspberry Pi (FutureLearn)
Курс буде корисний, в першу чергу, викладачам, які навчають школярів електромеханіки і робототехніці. Ви дізнаєтеся, як «препарувати» hardware-продукт на складові елементи, а потім з нуля створити щось схоже, а заодно з’ясуєте, чим вбудовані системи відрізняються від класичних ПК. Крім того, курс розкриває основні процеси ітеративного дизайну — як покращувати продукт на стадії прототипірування і одержувати більш якісний результат. Курс розроблений Raspberry Pi Foundation за участю Google і спеціально створений для популяризації електроінженерії в школах і не тільки.
Хочеш стати 3D-художником у геймдеві та створювати героїв, що підкорять серця гравців? 5 курсів, які допоможуть це втілити
Мрієте потрапити в геймдев, щоб оживляти героїв і малювати фантастичні об'ємні образи, які б захоплювали та дітей, і дорослих? Тоді вам у 3D. Але цьому доведеться повчитися. І dev.ua знає, де почати і як покращити скіли вмілим художникам.
Як поводитися і що робити, коли мій світ навкруги мене рушиться і здається, що майбутнього нема: поради психолога
Коли стикаєшся з жахливим і неочікуванним, першою реакцією є шок. Він триває від пари годин до кількох днів. А потім повертаються базові емоції і можливий вихід у різні стани. Як жити в такій реальності, пояснює практичний психолог вiд MeClee Катерина Панасюк, яка як і тисячі інших українців виїхала з різних міст, тікаючи від війни.
Простір та час, герої грецьких міфів та права жінок: добірка курсів для розширення кругозору + книги
Онлайн-школи та міжнародні платформи пропонують різні курси з програмування, дизайну, менеджменту та інших сучасних спеціальностей. Але де знайти курси, які допоможуть розібратися у знаменитих грецьких героях та прокачають ваші знання з філософії та історії? Зібрали для вас добірку безкоштовних курсів, які точно зроблять вас найерудованішим у компанії.
Навчись професії майбутнього вже сьогодні: 7 курсів з bigdata, Web 3.0, діджиталу та метавсесвіту + книги
Метавсесвіт, тотальний діджитал, Web 3.0 та інтернет речей вже зовсім поруч. Не секрет, що наше майбутнє — в цифрі, вмінні аналізувати великі обсяги даних і робити висновки, виходячи з виявлених трендів та знайдених тенденцій. dev.ua зібрав добірку курсів за професіями майбутнього, які навчать працювати з даними, розуміти бігдату і не лише.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі