💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
24 листопада 2023, 16:44
2023-11-24
Dell та NVIDIA створили одну з найшвидших у світі систем ШІ, яка може стати випробувальним майданчиком для наступного покоління AI-кластерів
Dell Technologies і NVIDIA у співпраці створили Israel-1, одну з найшвидших у світі систем ШІ, яка може стати однією з найшвидших систем штучного інтелекту у світі та слугуватиме схемою та випробувальним майданчиком для наступного покоління великомасштабних AI-кластерів.
На сайті Dell повідомили, що система використовуватиметься для порівняльного аналізу робочих навантажень штучного інтелекту, аналізу моделей зв’язку для оптимізації та розробки найкращих практик для використання Ethernet як структури ШІ.
Ізраїль-1 буде включати 2048 найновіших графічних процесорів NVIDIA H100 Tensor Core з використанням 256 серверів Dell PowerEdge XE9680 AI і великої мережевої мережі NVIDIA Spectrum-X Ethernet AI з комутаторами Spectrum-4 і NVIDIA BlueField-3 SuperNIC.
Кожен Ethernet-комутатор Spectrum-4 забезпечує пропускну здатність 51,2 Тбіт/с і розгортається в поєднанні з 400 Гбіт/с BlueField-3 SuperNIC для з’єднання 2048 графічних процесорів у системі. У кожному Dell PowerEdge XE9680 вісім BlueField-3 SuperNIC підключено до хост-матеріалів Spectrum-X, а два BlueField-3 DPU підключено до сховища, управління та доступу, як показано на малюнку 1. BlueField-3 SuperNIC — це новий клас мережевих прискорювачів, призначених для інтенсивних мережевих паралельних обчислень.
Очікується, що рішення такого масштабу, як Ізраїль-1, у майбутньому будуть ставати все більш поширеними. Зокрема, тому що з появою моделей штучного інтелекту, таких як великі мовні моделі або багатомодельний GenAI, мережевий дизайн і продуктивність посіли центральне місце у визначенні робочого навантаження ШІ.
Раніше генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг відзначав, що ШІ вже започаткував революцію в обчислювальній техніці та допоміг подолати «цифровий розрив» в програмуванні. У травні Nvidia представила суперкомп’ютер із продуктивністю 1 Ефлопс. А у вересні Nividia інвестувала в ШІ-стартап Imbue, який став «єдинорогом».
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.