😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олексій ДзюбаВійна
14 червня 2022, 09:21
2022-06-14
«День народження випав на саму жесть на передовій». Історія айтішника, розказана у перерві між боями з рф
Алекс Бочков — український айтішник, засновник стартапів Noplag та LabiOffice. З другого дня повномасштабної війни проти рф, він записався в ТРО, а потім перевівся до ЗСУ. Наразі хлопець воює на сході України — на самому «передку». Він дав нам це інтерв’ю під час невеликої паузі між боями з російськими окупантами. Ось його історія.
Алекс Бочков — український айтішник, засновник стартапів Noplag та LabiOffice. З другого дня повномасштабної війни проти рф, він записався в ТРО, а потім перевівся до ЗСУ. Наразі хлопець воює на сході України — на самому «передку». Він дав нам це інтерв’ю під час невеликої паузі між боями з російськими окупантами. Ось його історія.
Про себе
Я працюю в IT понад 10 років. Це шлях від своєї аутсорсингової компанії до запуску власних стартапів: Noplag у ніші EdTech та LabiOffice у ніші B2B-Software.
Мені ось 35 років кілька тижнів тому виповнилося. Якраз випало на саму жесть на передовій.
Фото — Алекс Бочков
2021-й рік для щойно заснованої компанії LabiOffice став дуже насиченим у плані девелопменту та досягнення поставлених цілей.
Це три запущені продукти з серії додатків для eCommerce, сім запусків на Product Hunt, понад 250 активних користувачів щомісяця.
Минулого року наша маленька команда поставила амбітні завдання, і я був певен, що ми все зможемо! Так і сталося! Ми змогли!
Про шалений 2022 рік
2022 рік для нас розпочався з процесу підготовки до фандрейзингу. Півтора місяця шліфування пітчу, правки презентації, доповнення, підготовка документів — і ми готові. Навіть встигли запиляти самому Джейсону Калаканісу (відомий американський ангел-інвестор — ред.) та отримати від нього відгук: «That’s impressive!».
Війна застала нас у той час, коли ми активно наповнювали наші календарі з дзвонами з інвесторами.
У наші плани безцеремонно вписався божевільний агресор із російським прапором!
Але не для того ми весь минулий рік наполегливо працювали 24/7, щоб сьогодні здатися. Два дні на складання форс-мажорної стратегії — і наша команда в бою. Як CEO я прийняв рішення про терміновий релокейт команди в безпечне місце, де можна продовжувати працювати над зростанням усіх показників. Компанія перейшла до управління нового СЕО. Я залишився віддати борг своїй Батьківщині, у Києві, увійшовши до складу територіальної оборони.
Звична офісна ситуація змінилася на казармові стіни, ноутбук — на зброю.
Про свій стартап Noplag
Як Pet-проєкт ми запустилися ще у 2014 році, але бізнесом це стало наприкінці 2018 року, коли ми зареєстрували компанію в США і пройшли акселерацію. Сьогодні маємо новий СЕО, є кілька напрямків. Проєкт продовжує розвиватися, попри бійню з конкурентами як в Україні, так і за кордоном.
Про те, де був 24 лютого
Я був у Києві. Всі попереджали й навіть наполягали, щоб ми виїхали.
Мені до кінця не вірилося, що буде такий масштаб.
Думав, лякатимуть наступом на Київ, але основний удар буде на Донбасі.
Про те, як потрапив до ЗСУ
Усі ТРО розпускають або приєднують до ЗСУ, ми не є винятком. Хто не хотів — дали час написати рапорт про звільнення. Я вирішив залишитися і перейти до ЗСУ: війна продовжується, треба допомагати. Уявити не міг що воюватиму чи буду військовим.
Я взагалі мешкав у США. Мало хто розуміє, що я тут роблю, коли у мене були всі можливості уникнути цього.
Я з другого дня війни у ТРО, а бойові виїзди розпочалися з квітня місяця. Нині воюю на сході України.
Про важкі ситуації на фронті
Бої з російськими військовими відбуваються на головному «нулі», на лінії опору. Стоїмо ми, проти нас у 600-800 метрах противник. Вони нас постійно атакують: артилерія, вертольоти, авіаудари, танчики й потім вишенька на торті — це їхня піхота та бійня в окопах.
Ми прикомандировані до бригади ЗСУ на передовій. Був випадок, коли приїхав 23-річний хлопець як поповнення цієї бригади. Він не мав досвіду і загинув у бою. Багато хто без досвіду, і при цьому на передовий. Хтось чинить опір, хтось приймає цей виклик з гордістю і йде в бій захищати територіальну цілісність України, як у випадку з цим хлопцем. Він — Герой!
Про військовий побут
Це війна, тут не до побутових умов. Якщо є час без обстрілу поспати годинку на день, то це вже за щастя. Тут усе дуже відносно. Воду попити — це кайф. Бойовий дух допомагають підтримувати дружина та діти. А також побратими та друзі.
Про те, хто ще зараз на фронті
У моєму підрозділі є люди з ІТ, є топи, є бізнесмени. І навіть є музиканти — переможець одного із Х-факторів в Україні. У нас зоряний склад (сміється).
Про те, коли закінчиться війна
Я точно знаю, що наші хлопці на передовій роблять все що в їх силах і навіть більше, жертвуючи собою. Коли закінчиться війна з росією? Це до Арестовича!
Про те, що означає перемога України
Для мене це звільнення України від окупантів та встановлення контролю над кордонами, якими вони були до 2014 року!
Аміак, білий фосфор, зарин, новачок та інші. Великий гайд по хімічній зброї, яку рф може застосувати у війні з Україною
Ввечері 11 квітня російські окупаційні війська ймовірно використали проти українських військових та цивільних осіб в місті Маріуполь отруюючу речовину невідомого походження, яку було скинуто з ворожого БПЛА. Про це повідомили бійці полку «Азов».
У постражалих спостерігається дихальна недостатність, вестибуло-атактичний синдром. Наслідки використання невідомої речовини уточнюються.
25 березня ми повідомляли, що за даними Центру протидії дезінформації, росія готується застосовувати отруту та інші речовини проти українців.
Волонтери-аналітики InformNapalm тоді мали свідчення, що російським військовим почали видавати антидоти від певних видів отрути, зокрема нервово-паралітичної речовини зарин. 20 березня командному складу окупаційних військ РФ нібито видали ампули з атропіном, антидотом при хімічних отруєннях.
Ми вирішили підняти важливий текст про те, якими бувають хімічні атака та що робити при хімічній атаці (текст від 25 березня).
Добрі справи українських волонтерів у Лісабоні: центр для дітей-переселенців
Мене звати Таня, мені нещодавно виповнилось 25. Я працюю тім лідом у команді копірайтингу міжнародної компанії Belkins і, з недавнього часу, виконую роль операційного директора (COO) в благодійному центрі Baby Shark, створеному для допомоги українським дітям, які потрапили до Лісабону через війну. Власне, про цей проект я б і хотіла розказати, бо сьогодні він вартий не аби-якої уваги і підтримки. Baby Shark — це неприбуткова організація, мета якої допомогти українським жінкам і їхнім дітям віком від 3 до 6 років інтегрувати в португальське суспільство і пережити травматичний досвід війни. Ми хочемо надати дітям безпечний простір для творчості та розвитку, а їхнім мамам — можливість і час для роботи або її пошуку.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі