🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
16 листопада 2023, 10:52
2023-11-16
Десятки на місяць — Україна збільшила виробництво своїх аналогів дронів Shahed. Їх допомагають створювати на державних заводах
Міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна виробляє десятки так званих українських «Шахедів» на місяць, які є аналогами іранських безпілотників. Мова йде про серійне виробництво.
Про це він повідомив під час щорічних зборів Європейської Бізнес Асоціації, передає Forbes.
«Починаючи з того, що називають «українським «Шахедом», ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на серійне виробництво його і зараз (виробляємо) десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри», — сказав міністр.
За його словами, кратне зростання виробництва не завжди задовольняє уряд. «Нас задовольняє десятикратне зростання і більше. У нас по багатьох напрямах є таке зростання», — зауважив Камишін.
Міністр зазначив, що не йдеться про інтеграцію бізнесу з «Укроборонпромом», адже держзаводи працюють, а інвестори розвивають приватний сектор. «Сьогодні чимало дронових компаній побачили можливість на одному з державних заводів знайти ті ресурси, які вони не можуть знайти самі собі окремо», — сказав він.
Прикладом співпраці держави й приватного сектору, Камишін називає випадки, коли сервісний центр на держзаводі допомагає приватним невеликим дроновим компаніям. «У цьому плані «український «Шахед» з’явився саме на державному заводі», — вказав міністр.
Що відомо про «вітчизняні Shahed»
Про українську розробку, подібну до іранських дронів Shahed, стало відомо ще наприкінці 2022 року. Тоді Олег Болдирєв, керівник проєктів українського концерну «Укроборонпром» розповіли про новий дрон-камікадзе, що битиме на 1000 км.
«Машина літає, машина зараз проходить навчання, тому що ми, говорячи про ударний безпілотник, говоримо про варіант камікадзе. Але ми, українці, дуже жадібні люди. У нас будуть камікадзе з можливістю повернення», — сказав він.
В нещодавньому інтерв’ю «Українській правді» директор «Укроборонпром» Герман Сметанін підтвердив, що в Україні виробляють безпілотник-камікадзе, здатний літати на тисячу кілометрів.
«В Україні багато державних та приватних виробників. У нас є аналог „шахеда“, а є і більш потужні моделі, бо „шахеди“ так далеко не літають. Ми зосередилися на виробництві більш складних та дорогих проєктів з високими характеристиками», — сказав Сметанін у відповідь на питання, чи можна назвати ці безпілотники аналогами Shahed,
Заявлена іранськими розробниками дальність польоту Shahed складає близько 2000 км, але експерти говорять, що з досвіду війни росії проти України, було підтверджено дальність «не менш ніж 1000 км».
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі