UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Валентин ШнайдерГаряченьке
11 липня 2025, 12:02
2025-07-11
ДТЕК і Fluence запускають одну з найбільших систем накопичення енергії в Східній Європі: об’єкти зможуть живити 600 000 домівок
Український енергетичний холдинг ДТЕК спільно з американською компанією Fluence розпочав пусконалагоджувальні роботи на масштабній системі накопичення енергії, що охоплює шість локацій загальною потужністю 200 МВт. Після завершення тестування система зможе зберігати до 400 МВт·год електроенергії, якої достатньо для забезпечення енергією приблизно 600 000 українських домогосподарств протягом двох годин.
Український енергетичний холдинг ДТЕК спільно з американською компанією Fluence розпочав пусконалагоджувальні роботи на масштабній системі накопичення енергії, що охоплює шість локацій загальною потужністю 200 МВт. Після завершення тестування система зможе зберігати до 400 МВт·год електроенергії, якої достатньо для забезпечення енергією приблизно 600 000 українських домогосподарств протягом двох годин.
Як повідомляється на офіційному сайті ДТЕК, обʼєкти базуються на технології Fluence Gridstack і складаються з 698 модулів батарей, кожен із яких має потужність від 20 до 50 МВт. Повноцінну експлуатацію системи планують розпочати вже в жовтні 2025 року.
Проєкт став першим масштабним енергетичним запуском після підписання Угоди про економічне партнерство між Україною та США. Згідно з контрактом з НЕК «Укренерго», система має забезпечити послуги з підтримання частоти та резерву потужності, що критично важливо під час аварійних ситуацій в енергосистемі.
Fluence реалізувала проєкт повністю дистанційно і це перший такий випадок в історії компанії. Для локального обслуговування 20 українських енергетиків пройшли навчання на аналогічних обʼєктах у Фінляндії та Німеччині. Надалі Fluence супроводжуватиме роботу об'єктів онлайн: із діагностикою, моніторингом та техпідтримкою в режимі реального часу.
Енергетична система України продовжує адаптуватись до нових викликів воєнного часу. Системи накопичення енергії (BESS) відіграють ключову роль у балансуванні мережі, зменшенні ризику аварійних відключень та інтеграції відновлюваних джерел енергії. У світі попит на такі рішення стрімко зростає, і Україна, попри війну, вперше долучається до реалізації масштабних проєктів цього класу.
Раніше ми писали про те, як IT-компанії «Нової пошти», ДТЕК і Fozzy вийшли за межі внутрішніх проєктів і освоюють експорт. За минулий рік їхній сукупний виторг зріс до 7 млрд грн, а деякі з них уже впевнено виходять за межі роботи на материнську структуру.