💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
29 вересня 2023, 11:02
2023-09-29
Голова Львівського IT-кластера: «Ми разом з університетами, ІТ-школами, владою Львова побудували такі собі джун-машини. А в результаті розбилися об теперішню реальність»
Голова Львівського IT-кластера Степан Веселовський визнав, що на ринку України занадто багато айтівців-початківців, які в нинішній час не затребувані ринком.
«Ми разом з університетами, ІТ-школами, владою Львова побудували такі собі джун-машини. І це було виправдано, коли після ковіду все неслося. А в кінцевому результаті ми розбилися об теперішню реальність. І ми не можемо зараз зупинити цю машину і сказати: „Ну добре, включимо після війни“. Бо освіта — це дуже інертна річ», — зазначив він в інтерв’ю dev.ua.
Наразі кластер має 19 бакалаврських програм у чотирьох університетах Львова. На них навчаються 4 500 студентів. «І якщо раніше їх розбирали на третьому курсі, як гарячі пиріжки. То зараз очевидно, що їм буде складніше знайти роботу», — каже Веселовський.
За словами керівника кластеру, ринок праці тепер дуже слабкий. Відповідно, потрібно вчитися далі.
«Ну і друге, що на це може спонукати — мобілізація (будемо також відверті). Ринок праці диктує правила і тепер ми повинні готувати вже не джунів, а інженерів, приділяти більше уваги фундаментальній науці. Крутого інженера наймуть попри локацію. Його наймуть будь-де», — визнає Веселовський.
Також він вважає, що усі раніше створені програми спрямовані на шлях найманого працівника. «А є також і підприємливі люди. І відповідно зараз можна інтегрувати в навчання айтішників ще і підприємництво (а цьому також треба навчатися)», — каже Степан.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.