🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоСтартап
4 січня 2025, 13:54
2025-01-04
Сестри-підлітки з України представили в Нью-Йорку свій стартап EcoMind, який використовує нейромережу для сортування сміття
Аріна Хмелюк, яка разом з сестрою Діаною створила ШІ-систему для сортування сміття, представила свій стартап на World Youth Entrepreneurship Challenge в Нью-Йорку. Ідея EcoMind виникла через сморід від сміттєвого полігону на Київщині.
«Зараз ми маємо прототип нейромережі, яка здатна впізнавати шість видів відходів: скло, папір, пластик, харчові продукти, тканини та батарейки», — розповіла Аріна в інтерв’ю МАН.
За її словами, на створенню проєкту їх надихнули поїздки до бабусі в Київську область та сморід в районі села Підгірці. Неподалік розташований полігон зі сміттям, якого не переробляють.
«Я навіть уявити не могла, що опинюся в Нью-Йорку і матиму змогу поспілкуватися з представниками міжнародних компаній-гігантів», — розповіла про враження від World Youth Entrepreneurship Challenge співзасновниця EcoMind.
Фінал цього заходу проходив з 18 по 21 листопада в Нью-Йорку. Це три дні воркшопів, зустрічей з молодими інноваторами з усього світу й представниками успішних світових бізнесів, а також змагання за $5 000 доларів на втілення своєї бізнес-ідеї.
За словами Хмелюк, сестри планують надалі навчити нейромережу розпізнавати більше видів сміття та підвищити її точність з 91% до ще більших показників.
Нагадаємо, що раніше Аріна та Діана Хмелюк розповіли dev.ua, що роботизована система сортування сміття допоможе мінімізувати працю людини в шкідливих умовах.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.