🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоСтартап
29 листопада 2024, 12:03
2024-11-29
Український стартап, який використовує ШІ та БпЛА для діагностики інфраструктури, переміг на EIT Jumpstarter
Програма EIT Jumpstarter, що ініціюється Європейським інститутом інновацій та технологій (EIT), назвала український стартап, який переміг у категорії Rebuild Ukraine. Усього в шортлист потрапили 10 стартапів з України, які були номіновані в категоріях EIT RawMaterials, New European Bauhaus, EIT Urban Mobility та Rebuild Ukraine.
Цьогорічний фінал програми EIT Jumpstarter відбувся 28 листопада в Будапешті (Угорщина) в межах конференції EIT Community «Наступне десятиліття інновацій для майбутнього Європи. 10 річниця Регіональної інноваційної схеми ЄIT», йдеться в пресрелізі.
Спікерками події також стали представниці з України: Ірина Савицька, CEO та співзасновниця Bank of Memories і Наталія Денікеєва, керівниця проєктного офісу Diia City при Міністерстві цифрової трансформації України.
Програма EIT Jumpstarter об’єднує та визначає найперспективніші інноваційні стартапи, які створюються на науково обґрунтованих ідеях та мають на меті розв’язати глобальні проблеми та виклики суспільства. Цього року особливу увагу отримала категорія Rebuild Ukraine, яка була представлена виключно українськими стартапами.
Їх мета — розробити технологічні рішення, які будуть спрямовані на розв’язання питань та викликів, пов’язаних із повномасштабним вторгненням та орієнтуватимуться на відновлення України.
До шортлиста цьогорічної програми увійшло 10 стартапів з України:
Unconventional Lithium Production (EIT RawMaterials); UrbanGeoWonders (New EuropeanBauhaus);
Drive in Five! (EIT Urban Mobility);
AgRe (Rebuild Ukraine);
CathodMiner (Rebuild Ukraine);
Demining Ukraine with us! (Rebuild Ukraine);
Drone NonDestructiveTesting (Rebuild Ukraine);
Golos (Rebuild Ukraine);
INFINITY MAGNITUDE BATTERIES (Rebuild Ukraine);
VeraNet (Rebuild Ukraine).
Стартап Drone NonDestructiveTesting став переможцем у номінації Rebuild Ukraine. Він надає розширену дистанційну діагностику для виявлення та ранжування дефектів інфраструктури за розміром та небезпекою, використовуючи БПЛА та аналітику штучного інтелекту.
Моніторинг здійснюється у режимі реального часу, що допомагає створювати комплексні звіти для підвищення безпеки, оптимізації технічного обслуговування та підтримки рішень на основі даних.
Наступний набір на програму розпочнеться у січні 2025 року, але попередня реєстрація вже відкрита. Плани на 2025 рік містять додаткову підтримку талантів з України, Західних Балкан, Середземномор’я та інноваторів з найвіддаленіших регіонів ЄС.
Нагадаємо, що раніше дослідницький центр StartupBlink, що надає послуги з розвитку екосистеми й індивідуальний аналіз глобальної інноваційної економіки, опублікував новий рейтинг Global Startup Ecosystem Index 2024. Одним із викликів для України називають те, чи повернуться її IT-таланти з-за кордону після завершення війни.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.