🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГроші
18 серпня 2023, 12:32
2023-08-18
В «Ельдорадо» спостерігається дефіцит техніки, мережа закриває магазини. Цьому є декілька причин
Кількість магазинів електроніки «Ельдорадо» істотно зменшилась: у грудні 2021 році їх було 129, а зараз їх лише 65. Одна з причин закриття магазинів, крім того, що частина була зруйнована росіянами, стала нестача товару.
Кількість магазинів електроніки «Ельдорадо» істотно зменшилась: у грудні 2021 році їх було 129, а зараз їх лише 65. Одна з причин закриття магазинів, крім того, що частина була зруйнована росіянами, стала нестача товару.
Раніше dev.ua писав про скорочення айтівців в «Ельдорадо». Тоді компанія повідомила, що ІТ-спеціалістів відправляють на простій із скороченням зарплати на третину.
Згідно з інсайдерською інформацією AIN.UA, у компанії почались проблеми на початку 2023 року і вона стала продавати відчутно менше своїх конкурентів. Також змінилися умови постачальників, які через безпекові ризики не бажають постачати до України товари без повної передплати: імовірно, у компанії могло не бути такого обʼєму ліквідності.
На думку одного з контрагентів компанії — далі ставатиме лише гірше: «Компанія не змогла/не захотіла акумулювати кошти для того, щоб розрахуватись з постачальниками за попередньо закуплений товар. Маючи борги — постачальники не готові давати нові товари під реалізацію. Відповідно — товару не вистачає, щоб заповнювати магазини і тому їх закривають».
Це цілком ймовірно, оскільки в останні кілька місяців магазини «Ельдорадо» дійсно виглядали незаповненими. Окрім того, якщо зайти на сайт магазину і взяти одну категорію, наприклад, телевізори, то моделей у наявності менше сотні, тоді як у «Фокстрот» та Comfy — у 4-6 разів більше опцій на вибір.
Ще один з учасників ринку стверджує, що у «Ельдорадо» традиційно була одна з найменших ефективностей на ринку порівняно з іншими гравцями. Після початку повномасштабного вторгнення, коли продажі впали на третину, економіка мережі перестала сходитись і компанія стала збитковою. Як наслідок — не змогла розрахуватись з постачальниками та контрагентами.
До цього додається й той факт, що у «Ельдорадо» є великі кредити перед банками (що цікаво — державними). Представники «Ощадбанку» не розкривають, на яких умовах реструктуризовані кредити й чи виплачуються вони взагалі. Мова про більш як $100 млн боргів лише по «Ельдорадо».
Редакція AIN.UA тричі зверталась за коментарями до пресслужби компанії з поясненнями, але всі вони ігнорувались.