💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Анна НагорнаГаряченьке
28 січня 2022, 13:27
2022-01-28
Ілон Маск намагався заплатити 19-річному студенту, який створив Twitter-бота для відстеження його польотів
Джек Суїні, 19-річний студент коледжу з США, створив бота в Twitter для відстеження перельотів Ілона Маска. Це налякало засновника Tesla і SpaceX: він написав хлопцю в особисті повідомлення, запропонувавши $5000 за зупинку бота. Про це пише Protocol.
Таке повідомлення від Ілона Маска студент отримав пізно вночі ще восени 2021 року. Маск посилався на @ ElonJet — бота в Twitter, який відстежує його авіаційне переміщення по світу.
Відповідь Джека послідувала вранці. Він вирішив попросити електрокар в якості компенсації:
@ElonJet — один з 15 акаунтів, які створив Суїні для трекінгу польотів популярних людей зі світу технологій, включаючи Білла Гейтса і Джеффа Безоса. Акаунт управляється ботом, запрограмованим для аналізу даних і твітів кожен раз, коли обраний літак злітає або приземляється.
Але трекер Маска найпопулярніший — зараз у нього понад 119 000 підписників. Схоже, це і налякало відомого мільярдера.
Він уточнив, скільки студент заробляє на акаунтах в Twitter. Той відповів, що не більше $20 на місяць. Тоді Маск зробив свою пропозицію: $5000 за те, щоб видалити @ElonJet і допомогти мільярдерові не дати «божевільним людям» відстежувати його місцеперебування.
Суїні запропонував додати ще один 0 до цієї цифри:
Маск сказав, що подумає про це. Але поки не заплатив студенту ні цента, а бот в Twitter працює як і раніше. Останнє оновлення трекера було 27 січня — Ілон Маск приземлився в Остіні, штат Техас.
За словами хлопця, він отримав велику користь від @ElonJet та інших акаунтів: підписників у соціальних мережах, навчився кодувати й навіть влаштувався на неповний робочий день в UberJets як розробник додатків. А ще краще, «шанувальник» Ілона Маска, як він сам себе назвав, зміг поспілкуватися з людиною, за якою стежив протягом багатьох років.
I’ve rewriten my Twitter bot to support multiple planes and I’m now running multiple Twitter bots for certain of interest planes. https://t.co/wRBNU4Blc9 I’ve also created a discord https://t.co/hZ7uqEXepG Feel free to send me suggestions for other planes.
Хоча боти в Twitter досі нікому не нашкодили, Джек визнає, що Маск правий: знаменитості часто потрапляють в пастку фанатів, папараці та сталкери в аеропортах.
Водночас трекери на кшталт @ElonJet не роблять нічого надприродного. Вони просто підтягують доступні дані FAA — Федеральне авіаційне управління США відстежує, коли і де вилітають і приземляються літаки, а також їхній намічений шлях.
Літак Маска і багато інших знаходяться в списку блокування, і ідентифікаційна інформація про них видаляється з даних. Але приховані літаки не є приватними. У цих випадках Суїні використовував дані транспондерів ADS-B, які є на більшості літаків і показують їх географічне місце в повітрі в режимі реального часу.
Боти Суїні можуть порівнювати висоту літака і те, як давно були отримані дані, щоб визначити, коли він злітає або приземляється. Потім вони можуть пов’язати широту і довготу з базою даних аеропортів, щоб визначити, куди вилітає або прямує літак.
Як тільки Суїні пояснив Маску, де він знаходить дані, бізнесмен був здивований, наскільки все це було доступно.
Останній раз Маск і Суїні переписувалися минулого тижня, коли хлопець написав, що вважає за краще стажування, а не оплату в обмін на видалення акаунта. Маск так і не прочитав повідомлення, каже Суїні, але він не ображається.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.