💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаГаряченьке
4 березня 2023, 09:31
2023-03-04
Суд оштрафував програміста EPAM на 17 000 грн і позбавив права керування авто. Розповідаємо, що сталося і як реагують в компанії
(Новину доповнено коментарем компанії)
23 лютого 2023 року Ірпінський міський суд Київської області оштрафував на 17 000 грн і позбавив водійських прав програміста EPAM. Розповідаємо, що стало причиною такого вироку.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія ААД № 068793 від 6 травня 2022 року, програміст відмовився від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп`яніння, бувши зупиненим поліцією.
Справу передали до суду, та порушник не з’явився на засідання, а 23 січня 2023 року написав заяву про відкладення розгляду у зв`язку з тим, що адвокат, із яким він уклав договір про надання правової допомоги, захворів.
23 лютого 2023 року порушник надав заяву про відкладення у зв`язку з тим, що угода з адвокатом розірвана.
Та порушення, скоєне програмістом, адміністративне, тому не вимагає обов’язкової присутності порушника, тому суд розглянув справи без його присутності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя встановив, що у травні минулого року програміст EPAM керував автомобілем Toyota Camry з явними ознаками наркотичного сп`яніння: порушення мови, звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість.
Від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку чоловік відмовився, про що свідчить відео з нагрудного боді камери патрульного.
З огляду на зазначене, порушник підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння. Санкцією в цьому випадку є штраф.
Урешті суд прийшов до висновку про доведеність вини програміста, який скоїв адміністративне правопорушення. І призначив йому покарання в розмірі 17 000 грн на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Також обвинувачений має сплатити судовий збір на користь держави в сумі 496,20 грн не пізніше як через 15 днів із дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення подання на постанову — не пізніше як через 15 днів із дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання у 10-денний строк, із дня винесення постанови, апеляційної скарги.
ДОПОЛНЕНО. Ось як ситуацію прокоментували в EPAM:
«Наразі нам не відомо, хто саме з колег причетний до цієї ситуації та інші деталі судового впровадження, адже правоохоронні органи не зверталися до нас із подібним запитом як до роботодавця. При з’ясуванні особи ми проведемо перевірку даних та приймемо необхідні дії згідно Кодексу поведінки спеціаілістів компанії й діючого законодавства України».
А на підставі чого ви стверджуєте що то є працівник EPAM? Скоріш за все то є ФОП підрядник який надає консультаційні послуги EPAM а можливо і іншим компаніям...
Шановній пані Бровінській було б непогано навчитися писати статті не висмоктані з пальця, не хайпуючи при цьому на назві компанії. Смішно читати
Демьяненко ,ты чтоли ?)
А на підставі чого ви стверджуєте що то є працівник EPAM? Скоріш за все то є ФОП підрядник який надає консультаційні послуги EPAM а можливо і іншим компаніям...