💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
12 грудня 2023, 20:12
2023-12-12
Epic виграла суд за антимонопольним позовом до Google. Техногігант може зазнати збитків на мільярди доларів
Суд присяжних виніс рішення на користь розробника Fortnite, компанії Epic Games. Google визнали винною в порушенні антимонопольного законодавства у своєму магазині Play Store для систем Android. Рішення суду може призвести до змін у Google Play, який приносить компанії мільярдні прибутки.
Компанія Google програла знакову антимонопольну справу, повідомляє Business Insider.
У понеділок суд присяжних став на бік розробника Fortnite, компанії Epic Games, визнавши, що технологічний гігант утримує монополію у своєму магазині Google Play Store для операційної системи Android, обмежуючи доступ до додатків конкурентів і стягуючи високі комісії за обробку покупок в додатку.
Повідомляється, що журі знадобилося менш як 4 години, перш ніж вони остаточно підтвердили аргументи Epic Games у кожній з 11 окремих претензій, і визначили, що Google діяв антиконкурентно у всіх 11 випадках.
Epic подала позов після того, як її популярна гра Fortnite була заборонена в Play Store за те, що Epic Games дозволила користувачам купувати внутрішньоігрову валюту напряму, оминаючи 15-30% комісії Google за покупки всередині ігор.
«Сьогоднішній вердикт — це перемога для всіх розробників додатків та споживачів у всьому світі. Він доводить, що практика Google в магазині додатків є незаконною і що компанія зловживає своєю монополією для отримання непомірних комісій, придушення конкуренції та зменшення інновацій», — йдеться в заяві Epic Games, оприлюдненій після винесення вироку.
В компанії також додали: «Протягом судового процесу ми побачили докази того, що Google був готовий платити мільярди доларів, щоб придушити альтернативні магазини додатків, платячи розробникам за відмову від власних зусиль зі створення магазинів і планів прямої дистрибуції, а також пропонуючи високоприбуткові угоди з виробниками пристроїв в обмін на виключення конкурентних магазинів додатків».
Залежно від рішення судді щодо того, як саме Google має виправити порушення, вердикт може призвести до змін у роботі Play Store, який мільярди доларів щороку.
Цікаво, що аналогічний позов Epic Games, поданий проти Apple у 2021 році, не увінчався успіхом. Суд лише частково задовольнив претензії Epic Games до розміщення в App Store, і в більшості питань виніс вердикт на користь Apple.
Проте Epic у вересні звернулася до Верховного суду США з проханням винести інше рішення. Apple також просить суд скасувати вердикт, який змушує компанію дозволяти розробникам перенаправляти клієнтів на інші способи оплати.
Вілсон Вайт, віцепрезидент Google з питань взаємодії з урядом та державної політики, заявив, що компанія планує оскаржити рішення суду. Він вважає, що «Android та Google Play надають більше вибору та відкритості, ніж будь-яка інша велика мобільна платформа».
«Судовий процес чітко показав, що ми жорстко конкуруємо з Apple та її магазином додатків App Store, а також магазинами додатків на пристроях Android та ігрових консолях. Ми продовжуватимемо захищати бізнес-модель Android і залишатимемося глибоко відданими нашим користувачам, партнерам і ширшій екосистемі Android», — заявив представник Google.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.