За словами аналітиків, зараз початок «найтемнішого часу для крипти» за всю її історію. Але деякі експерти кажуть, що ховати біткоїн ще рано.
Про ситуацію на крипторинку EXMO, велика криптобіржа у Східній Європі, надала квартальний звіт з оглядом.
Ми обрали ключові показники про ситуацію з цифровою валютою.
Капіталізація й обсяги
Прискорюючи з кожним місяцем темпи падіння, капіталізація криптовалютного ринку за другий квартал 2022 року впала у два рази.
Найвищий показник торгового обігу, 45% від суми за місяць, припав на травень, з 4 до 13 чисел. Це може бути пов’язано з підвищенням діапазону ключової ставки Федеральної резервної системи США. Сумарні обсяги торгів за другий квартал майже не змінилися.
69 днів кварталу (76%) криптовалютний індекс «страху і жадібності» був у зоні «Екстремального страху».
Дані EXMO
Кількість публічних компаній, чия капіталізація перевищує капіталізацію всього криптовалютного сектора, збільшилася за квартал із трьох до п’яти. Це Saudi Aramco, Apple, Microsoft, Alphabet та Amazon, чия капіталізація сумарно залишилася вищою за $1 трлн.
Крипторинок
Скорочення крипторинку стало стрімкішим за інші ринки. До кінця червня він став майже в 38 разів меншим за сумарні розміри компаній з індексу S&P 500. Для порівняння — наприкінці березня розрив був 18-кратним.
Дані EXMO
Криптовалюти відстають від золота у 14 разів, а від срібла — у півтора раза. У попередньому кварталі зі сріблом вони були пропорційні.
Криптовалюти та публічні компанії
Дані EXMO
За підсумками другого кварталу, біткоїн вилетів із першої десятки рейтингу, він важить лише 17% від Apple та поступився місцем в капіталізації для Meta, Visa та Nvidia.
Ethereum наприкінці кварталу вибув із першої сотні. Його обігнали, зокрема, Mastercard і Bank of America.
Частки криптовалют на ринку
Дані EXMO
Біткоїн продовжує домінувати серед інших криптовалют, і займає 44%. Крім того, він посилився на 3,2% внаслідок скорочення частки ether на 3,6%.
Кошти
Дані EXMO
За другий квартал із фондів відбувся витік коштів на $434 млн (з ether-фондів — приблизно $340 млн, з фондів на основі BTC — $323 млн).
Результати біткоїна багато в чому пов’язані з одноразовим виводом із канадського Purpose Bitcoin ETF 24 510 BTC, приблизно $500 млн. Це відбулося 17 червня. Як зазначають у CoinShares, багатьом іншим BTC-фондам вдалося в той самий період залучити додаткові інвестиції, хоч і на меншу суму.
У мультиактивні фонди є приплив інвестицій на $88 млн. Але водночас на ринку відсутній проєкт, який можна було би назвати лідером.
Криптовалюти в порівнянні з біткоїном
Дані EXMO
Знизився Ethereum (ETH) на 12% та збільшився Tether (USDT) на 16,5%. Так стейблкоїн зайняв третє місце, можливо, через те, що трейдери готуються до нових закупівель криптовалюти.
Дані EXMO
У рейтингу криптовалют за кількістю власників Ethereum (ETH) обігнав Dogecoin (DOGE), який знову повернувся на четвертий рядок.
Резюме
Обсяги торгів на EXMO у другому кварталі впали на 29% у порівнянні з попереднім періодом. Деяке зростання торгової активності спостерігалося в травні, але загалом вона залишалася зниженою.
Котирування більшості криптовалют у другому кварталі рухалися практично синхронно. Значення коефіцієнта кореляції за всіма активами перевищує 0,9, що говорить про дуже високий зв’язок.
Загальні баланси користувачів у доларовому вираженні скоротилися за квартал на 59%, що насамперед пов’язано з падінням котирувань усіх цифрових активів.
«Перші два місяці ми проводили кошти через криптовалюту USDT, а потім курс почав зростати». Історія айтішника-криптоволонтера, який залучив понад 1 млн грн для ЗСУ
ICU та EVOL.TECH випустили перший криптотокен, забезпечений військовими облігаціями. Інвестувати крипту у держборг тепер можна із гарантією повернення коштів
Як працюють нейронки, що створюють зображення та що вони вміють.
Іван Косюк готує до запуску перший «криптобанк» в Україні. Як це працюватиме, кому корисне та як реагують НБУ та Мінцифра
«Ми на шляху до запуску першого українського „криптобанку“ для бізнесу», — розповів IT-підприємець Іван Косюк dev.ua. За словами стартапера, разом із партнерами він знайшов спосіб, як запустити такий механізм без закону про криптовалюту, який багато хто називає непереборним бар’єром.
Проєкт запускає компанія IT Hub, керівником якої є Іван Косюк разом із партнером — компанією Juscutum і її керівником Артемом Афяном. Є також третій партнер, ім’я якого наразі Іван тримає в секреті.
«Можна вічно дивитися, як тече вода, як працюють ЗСУ та як люди чекають, коли крипта стане бульбашкою». Інтерв'ю із СЕО WhiteBit, який купив за $900 000 кубок Калуша з «Євробачення»
Пам’ятаєте, як Сергій Притула продавав на аукціоні кубок переможців цьогорічного «Євробачення» — гурту Kalush Orchestra? Гроші на нього збиралися в криптовалюті, і кінцева вартість сягнула беспрецедентних $900 000. Сплатити таку суму забажали хлопці з криптоспільноти WhiteBIT — організації, що торгує криптою. dev.ua довго намагався зв’язатися з ними для розмови, зрештою нам це вдалося. Ми поспілкувалися з Володимиром Носовим, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT.
Метавсесвіт — це гібрид реального та віртуального світів. Що думає про вплив майбутніх технологій співзасновник криптобіржі Huobi Group
Повністю функціонального метавсесвіту немає, але ми рухаємося в його напрямку, де поєднається фізичний і віртуальний простір.
Таке бачення метавсесвіту та блокчейн-технологій висловив Ду Цзюн, співзасновник Huobi Group, однієї з провідних криптобірж у світі, в інтерв’ю, яке опублікував Uaspectr.