«CodeUA — це як Upwork для глобального бізнесу й українського ІТ». Федоров розповів, скільки компаній уже зареєструвались на платформі
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що на платформі CodeUA уже зареєстровано 220 компаній.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що на платформі CodeUA уже зареєстровано 220 компаній.
«По суті, це як Upwork для глобального бізнесу й українського ІТ. Світова компанія заходить на платформу, вибирає категорію й визначає виконавця завдання. На CodeUA вже зареєструвалися 220 компаній, а ще 30 — у процесі верифікації. Тож чому цей проєкт важливий для українських ІТ-фахівців і загалом для України як технологічної держави», — написав Федоров у колонці для 24 Каналу.
«Запустили платформу CodeUA, щоб українські ІТ-фахівці знаходили партнерів серед топових світових бізнесів. Ми повинні створювати найвигідніші умови для наших ІТ-компаній, щоби вони залишалися в Україні та працювали, залучаючи гроші з усього світу. Для цього ми робимо багато різних речей, одна з них — запуск CodeUA. Лише за перші години сайт відвідало 50 000+ людей», — зазначив він.
Нагадаємо, CodeUA — маркетплейс, головна мета якого — матчмейкінг світових та українських компаній. Над проєктом Мінцифра працювала спільно з Львівським ІТ-кластером і за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». На платформі CodeUA можуть зареєструватися українські ІТ-компанії, які вже мають успішні технологічні кейси, відомі як в Україні, так і у світі. Кожна проходить верифікацію.
Щоб потрапити на CodeUA, компанія має відповідати низці критеріїв:
Серед зареєстрованих — потужні сервісні та продуктові компанії, як-от N-iX, Sigma Software, SoftServe, Intellias тощо.
Працює все дуже просто: замовник заходить на CodeUA, вибирає категорію замовлення. Наприклад, розробка застосунку, CRM-систем, AI-технології тощо. Платформа відбирає компанії, які спеціалізуються на цих завданнях. Після цього замовник може вибрати з переліку компанію, яка підходить йому за кейсами, вартістю роботи, термінами виконання тощо. Також плануємо інтегрувати AI-помічника, який допомагатиме в доборі компаній-партнерів.
Є й інший шлях: компанія може розмістити власне замовлення на платформі CodeUA і вибрати виконавця серед тих, хто відгукнеться на оголошення. Паралельно замовник отримує додаткові переваги: відсутність комісії за контракт, юридичний супровід, можливість залишити відгук тощо.